Virusai ir kompiuteriniai kirminai jų veikimo pasekmės


Įvadas. Kompiuterinio viruso samprata bei atsiradimas. Kompiuterinio viruso ir kirmino apibrėžimas. Virusų atsiradimo istorija. Virusų paplitimas. Daugiausia žalos padarę virusai ir kirminai. Virusų ir kirminų klasifikacija ir veikimo pasekmės. Virusų klasifikacija ir užsikrėtimo būdai. Virusų rūšys. Virusų keliamas pavojus. Virusų naudojimas nelegaliems tikslams. Apsauga nuo virusų ir kirminų. Apsisaugojimo nuo virusų būdai. Antivirusinės programos. Antivirusinės programos samprata ir veikimo būdai. Antivirusinių programų efektyvumas. Populiariausios antivirusinės programos. Išvados. Literatūra. Schema 2. 1. 1. Kompiuterinių virusų grupės pagal virusų požymius.

Temos aktualumas. Virusai, kirminai ir Trojos arkliai yra žalingos programos, kurios gali sugadinti kompiuterį ir jame laikomą informaciją, sulėtinti interneto ryšį ir pasinaudodamos jūsų kompiuteriu patekti į jūsų draugų, šeimos, bendradarbių kompiuterius ir kitur internete. Todėl naudojantis kompiuteriu, būtina turėti antivirusinę programą, kad užtikrinti patikimą apsaugą nuo virusų ir kirminų.

Šio darbo tikslas – išsiaiškinti, kokios kompiuterinių virusų ir kirminų veikimo pasekmės.

Darbo uždaviniai:

Pateikti virusų ir kirminų sampratas;

Apžvelgti virusų atsiradimo istoriją;

Ištirti, kokią žalą padaro virusai ir kirminai;

Pateikti virusų klasifikaciją;

Apžvelgti apsaugos nuo virusų būdus;

Apibūdinti populiarias antivirusines programas.

VIRUSO SAMPRATA BEI ATSIRADIMAS

Kuo skiriasi kirminas nuo viruso? Kirminas yra panašus į virusą savo dizainu ir laikomas viruso subkategorija. Kirminas sklinda nuo kompiuterio iki kompiuterio, bet ne taip kaip virusas, jis plinta net be žmogaus įsikišimo. Kirminas naudojasi failo ar informacijos perdavimu jūsų sistemoje, kas leidžia jam sklisti nepagaunamam.

1991 m. „Tequila“ virusas slapukas - pirmasis daugialypis ir polimorfinis virusas.

1996 m. „Boza“ - pirmasis virusas Windows 95 sistemai. „Laroux“ - pirmasis Excel makro virusas. „Staog“ - pirmasis Linux virusas.

2001 m. „Gnuman“ - pirmasis virusas plintantis P2P tinklais, save maskuodavo kaip mp3 formato daina. „Winux“ - pirmasis virusas galintis plisti tiek Windows, tiek Linux sistemomis. „LogoLogic-A“ - pirmasis virusas plintantis mIRC pokalbių programa bei el. paštu.

/Patarimas: Niekada neatidarinėti jokių el. laiškų priedų, jeigu jų nesitikima gauti ir jeigu tiksliai nežinomas atidaromo failo turinys.

Kiti virusai gali plisti per programas, kurias atsisiunčiamos iš interneto arba virusais apkrėstų kompiuterinių diskų, kuriuos pasiskoliname iš draugų ar netgi įsigijame parduotuvėje.

Plinta per programas, kurios atsisiunčiamos iš interneto arba virusais apkrėstų kompiuterinių diskų, pasiskolintų iš draugų ar įsigytų parduotuvėje.

Daugiausia žalos padarę virusai ir kirminai

VIRUSŲ IR KIRMINŲ KLASIFIKACIJA IR VEIKIMO PASEKMĖS

Pagal poveikio pavojingumą virusai būna neveiksmingi (nedarantys įtakos kompiuterio darbui, tačiau sumažinantys jo atmintį dėl viruso plitimo), nepavojingi (sumažinantys atmintį bei pasireiškiantys grafiniais, garsiniais ar kitokiais efektais), pavojingi (trikdantys kompiuterio darbą) ir labai pavojingi (naikinantys programas, duomenis, kompiuterio darbui reikaligą informaciją, įrašytą į atminties sritį. Virusų grupės pagal požymius pateikiamos 2.1.1 schemoje.

Virusų padaroma žala gali būti įvairi – nuo labai didelės ir neištaisomos iki nežymios.

Kaip matome,didžiausią poveikį virusai daro kompiuterio darbo efektyvumui. Jis sulėtėja. Taip pat virusai gali pažeisti failus kompiuteryje (66%) ar neleidžia prieiti prie savo duomenų (49%). Ekrane gali atsirasti mirgėjimai, įvairūs pranešimai (33%) bei kiti virusų sukelti veiksniai.

Galima būtų išskirti tokius virusų žalos atvejus:

el. laiškas gali atkeliauti nuo žinomo asmens, tačiau tai gali būti virusinės programos suklastotas laiškas. Todėl reikia atkreipti dėmesį į laiško turinį.

Pagal veikimo būdą ir atliekamas funkcijas antivirusinės programos skirstomos į kelias pagrindines grupes:

Microsoft – informacija apie virusus, pagalba kaip juos šalinti, programinė įranga, adresu:

/Norton - klasikinė, tačiau kartu ir šiuolaikiška kompiuterio antivirusinė programa. Norton Antivirus 2011 versija veikia efektyviau nei ankstesnės ir gerokai mažiau apkrauna kompiuterį. Nors reikalauja nedaug kompiuterio resursų, Norton Antivirus programa naudoja net tris apsaugos variklius: standartinį "signature", SONAR3 (euristinė analizė) ir Norton Reputation Service.

Kokią antivirusinę programą pasirinkti, tai kiekvieno iš mūsų asmeninis reikalas. Vieniems priimtinesnės vienokios, kitiems – kitokios.

Norint efektyviai kovoti su kompiuterių virusais, reikia, visų pirma, žinoti kas tai yra virusai ir kokie jie gali būti.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 420 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3794 žodžiai)
  • Universitetas
  • Povilas
  • Virusai ir kompiuteriniai kirminai jų veikimo pasekmės
    10 - 10 balsai (-ų)
Virusai ir kompiuteriniai kirminai jų veikimo pasekmės. (2016 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/virusai-ir-kompiuteriniai-kirminai-ju-veikimo-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 19:54
×