Virusai referatas (4)


Įvadas. Kas yra virusas? Virusų istorija. Kas kuria virusus? Virusų klasifikacija. Labiausiai žinomi virusai. Kaip užsikrečiama virusais? Virusų žala. Apsisaugojimas nuo kompiuterinio viruso. Ką daryti pastebėjus virusą kompiuteryje? Keli patarimai, kaip galima pabandyti pašalinti kompiuterio virusą. Antivirusinė programinė įranga. Išvados. Naudoti šaltiniai. Paveiksliukas 1 Virusai plinta vis greičiau ir tampa vis pavojingesni. Paveiksliukas 2 Virusų žala kompiuteriui. Paveiksliukas 3 Antivirusinė programa aptiko virusą.

Naudokite interneto žvalgytuvą. Jei neturite įdiegtos antivirusinės programinės įrangos, apsilankykite „Windows Vista“ saugos programinės įrangos teikų svetainėje, ten rasite daugiau informacijos apie saugą ir virusų prevenciją. Kai kuriose partnerių svetainėse siūlomi nemokami interneto žvalgytuvai, kurie ieško, ar kompiuteryje nėra naujausių virusų. Šie žvalgytuvai neapsaugos nuo galimybės užsikrėsti virusu, tačiau jie gali padėti rasti ir pašalinti kompiuteryje jau esančius virusus.

Sustabdykite viruso plitimą. Virusai dažnai yra specialiai sukurti taip, kad perimtų kompiuterio valdymą ir siųstų savo pačių kopijas kitiems kompiuteriams. Paprastai, jog tai vyksta, galima spręsti iš lėto kompiuterio veikimo ir dažnesnio nei įprastai jungimosi prie tinklo. Tokiu atveju reikia atsijungti nuo interneto ir tinklo (jei esate prisijungę). Jei prie interneto esate prisijungę naudodami kabelį, atjunkite tinklo arba telefono linijos kabelį nuo kompiuterio. Jei prie interneto esate prisijungę skreitinio kompiuterio belaidžiu ryšiu, išjunkite kompiuterio belaidžio ryšio adapterį (jungikliu arba išimdami belaidžio ryšio adapterio plokštę). Kai atjungsite kompiuterį nuo interneto, paleiskite antivirusinę programinę įrangą (iš disko arba kompiuteryje įdiegtos programinės įrangos), kad pašalintumėte virusą.

Pašalinkite virusus rankiniu būdu. Kartais virusas turi būti pašalintas rankiniu būdu. Paprastai tai yra techninė procedūra, kurią turėtų atlikti kompiuterių vartotojai, išmanantys „Windows“ registrą ir mokantys peržiūrėti bei naikinti sistemų bei programų failus, esančius „Windows“. Pirmiausia reikia nustatyti viruso tipą. Paleiskite antivirusinę programinę įrangą, kuri nustatys viruso pavadinimą. Jei neturite antivirusinės programos arba programa neaptinka viruso, viruso tipą galima nustatyti pagal jo elgsenos požymius. Nusirašykite bet kokių viruso rodomų pranešimų tekstą, o jei virusas atsiųstas el. paštu - el. laiško temos eilutę arba prie laiško prisegto failo vardą. Antivirusinės programos tiekėjo svetainėje ieškokite informacijos apie nusirašytus duomenis ir bandykite rasti viruso pavadinimą bei instrukcijas, kaip jį pašalinti.Virusas pašalintas. Ką daryti dabar? Pašalinus virusą gali tekti iš naujo įdiegti kai kurią programinę įrangą arba atkurti prarastą informaciją. Reguliariai kuriant atsargines kopijas gali labai sumažėti viruso atakos nuostoliai. Jei nekūrėte atsarginių kopijų, pradėkite dabar.

Kompiuteriniai virusai tampa vis didesnė problema šiais laikais, kai IT naudojamos įvairiose gyvenimo srityse. Virusų kūrėjai stengiasi sukurti kuo galingesnius virusus, kad sukeltų visuotinį pasipiktinimą ir paniką, galbūt galėtų pasinaudoti jūsų asmenine informacija. Todėl svarbu suprasti, kad reikia laikytis tam tikrų taisyklių: skanuoti savo kompiuterį antivirusine programa periodiškai, pastebėjus virusą nedelsiant reikia stengtis jį pašalinti iš kompiuterio, turėti kuo geresnę antivirusinę programą ir nuolat ją atnaujinti, nenaudoti nepatikimų CD arba usb atmintinių, turėti svarbiausių bylų ir failų kopijas. Taip pat atsižvelgti į naršyklės įspėjimus, kad puslapis nepatikimas ir gali būti apkrėstas virusu, nuolat domėtis naujausiais virusais ir apsisaugojimo būdais nuo jų.

[10] Valentina Dagienė, Aidas Žandaris „ Informatika. Informacijos technologija II dalis. 65-66 psl.“.

  • Microsoft Word 368 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (4784 žodžiai)
  • Universitetas
  • Brigta
  • Virusai referatas (4)
    10 - 5 balsai (-ų)
Virusai referatas (4). (2015 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/virusai-referatas-4.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 00:10
×