Virusinės ligos prezentacija


Virusinės ligos. Kas yra virusas Dažniausios. Kas yra virusas. Virusas – neląstelinės sandaros infekcinis patogenas. Dažniausios virusinės ligos. Pūslelinė Peršalimas Gripas Tymai Vėjaraupiai Erkinis encefalitas AIDS. Viruso sandara ir dauginimasis. Virusas sudarytas iš nukleorūgšties ir baltyminio apvalkalo – kapsidės. Pūslelinė. Pūslelinė- viena iš dažniausių virusinių ligų dar kitaip vadinama herpesu. Gripas. Gripas – sezoninis virusinis susirgimas. Epidemija ir pandemija. Epidemija-ligos (gripo) plitimas greitėjančiais tempais. Testas. Kaip. Atsakymai. B. c d. b. a.


Kas yra virusas Dažniausios virusinės ligos Viruso sandara ir dauginimasis Pūslelinė Gripas Epidemija ir pandemija.

Virusas – neląstelinės sandaros infekcinis patogenas , negalintis augti ir daugintis už šeimininko ląstelės ribų. Jis yra užkrečiamų ligų sukėlėjas, galintis užkrėsti bet kokį iš ląstelių sudarytą organizmą.

Pūslelinė Peršalimas Gripas Tymai Vėjaraupiai Erkinis encefalitas AIDS.

Virusas sudarytas iš nukleorūgšties ir baltyminio apvalkalo – kapsidės. Nukleorūgštyje slypi genai, kurie svarbūs virusui daugintis . Į ląsteles virusai patenka endocitozės būdu. Virusas patekęs į ląstelės citoplazmą išleidžia nukleorūgštį,kuri priverčia ląstelę gaminti viruso sudedamasias dalis. Po kiek laiko prisigamina daug virusų,jie pradeda plėšyti ląstelės membraną ir puola kitas ląsteles.

  • MS PowerPoint 2658 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (316 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabrielė
  • Virusinės ligos prezentacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Virusinės ligos prezentacija. (2020 m. Liepos 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/virusines-ligos-prezentacija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 19:43
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo