Visa žemės istorija trumpai


Saltasis karas skaidres. Pasaulio istorija trumpai. Saltasis karas trumpai. Lietuvos istorija trumpai referatas. Žemės istorija skaidres. Trumpai apie saltaji kara. Anglijos istorija trumpai. Lietuvos istorija skaidres. Trumpai visa istorija. Zemes atsiradimas trumpai.

Senovės rytų tautų pasiekimai. Apie graikus. Apie romėnus. Romėnai ir krikščionybė. Pokyčiai Europoje po vakarų Romos imp. Žlugimo. Katalikų bažnyčios įtaka viduramžių kultūrai, politikai, visuomenei. 15 – 16 a. Pokyčiai pakeitę visuomenę. Mindaugas, Gediminas, Vytautas. 16a. LDK istorijoje. Krėvos ir Liublino unijos. Europa – pasaulio civilizacijos centras. 17a. Anglijos ir 18 didžioji revoliucijos. 18a. – švietimo laikotarpis. JAV konst. , pranc. Žmogaus ir piliečio teisių deklar. Kas lėmė lenk. Liet. Valst. Žlugimą. 19a. Europos pasikeitimai. 19a. 2 pusė vakarų valst. Nukariavo Afriką ir didelę Azijos dalį. Konservatizmas, socializmas ir liberalizmas. 1 valst. , 1 tauta. , 1 vadas. Kurios valst. Vadovavosi šia idėja? Fašizmas ir komunizmas. Liet. Valst. Atkūrimas 1918 ir 1990. 1918 – 1940 nepriklausomos liet. Laimėjimai. Liet. Partizanai ir disidentai. Šaltasis karas.

Senovės rytų tautų pasiekimai. Civilizacija (civ. ) – tai žmonijos kultūros ir istorijos raidos rodiklis. Civilitas lot. Piliečio teigiamų bruožų visuma. Nagrinėdami senovės rytų civ. Randame daugybę brandumo požymių, kuriais sėkmingai galėjo naudotis vėlesnės kartos. Pvz: nagrinėjant indo civ. Matyti kad buvo sukurta nepakartojama kultūra, vėliau perduota aplinkiniams kraštams, archeologai įrodė, kad jais tūkst. Pr. Kr. mirusiųjų kalvų ir harapos miestų žmonės buvo daug ko pasiekę: taisyklingas gatvių išplanavimas, kelių aukštų namai, kanalizacijos sistema, raštas, biurokratijos požymiai, veikia valdininkų sistema, jie turi savo antspaudus, dideli žemdirbystės, gyvulininkystės amatų pasiekimai (augino medvilnę, kviečius, buivolus, darbo įrankiai, keramika), vykdo dideles keliones, stato laivus. Harapos civ. Sunaikina ateiviai arijai, jie tobulina tai kas jau buvo sukurta ankstesnių gyventojų. Pagr. Dalykas tam nusakyti yra vedos(budistų knygos). Skaitydami jas sužinome kad daug kultūros laimėjimų buvo perimta iš harapos, pvz: astronomijos žinios. Kinijos civ. Apie 2200 pr. Kr. Unitarizuojama ir suvienijama meną kaip tai padaryti parėmė kitos valst. Jos taip pat perėmė raštą (hieroglifus), bronzą, drėkinimo darbų sis. , paraką, popierių, žinias kaip kurti šeimą, ją prižiūrėti, išlaikyti, dorovinės sistemos principus, konfucijaus mokymą. Kai kurių civ. Brandumo požymiai: egiptas – monumentali architektūra ir skulptūra, sarkofagų gamyba, paminklo ant kapo statymas. Faraonas turėjo 12 funkcijų. Babilonas – universali valst. , hamurabio kodeksas, visuotinė kariuomenė. Sirijos civ. – finikiečių abėcėlė, jūreivystės menas, senovės žydų religija, biblija, dekalogas (10 įsakymų). Hetitai – metalo apdirbimas, humaniškas kodeksas, objektyvi istorija. Šumero-akado raštas ant molinės plytelės, epų rašymas. Šie rytų civ. Pasiekimai atsispindėjo kitose, vėlesnėse civ. , kai kuriais pasaulis naudojasi ir dabar tik juos ištobulinęs, modernizavęs.

Apie graikus. Anglų istorikas menas apibūdina dvasinę europos istoriją: visa yra taip paveikta graikų, kad jie buvo yra ir bus siekiamu idealu. Reikia prisiminti graikų kolonizavimą 18 – a. Pr. Kr. Jis prasideda įvairiomis kryptimis, jie apgyvendina visas viduržemio jūros pakrantes, bosforo ir dardanelų sąsiaurius ir juodosios jūros pakrantes. Kolonizacija buvo sąlyga transformuotis graikų įtakai ir kultūrai. Juos vertė judėti. Agrarinio darbo perteklius. Polinė kova(pralaimėję pasitraukia).

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (7657 žodžiai)
  • Nelė
  • Visa žemės istorija trumpai
    10 - 2 balsai (-ų)
Visa žemės istorija trumpai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/visa-zemes-istorija-trumpai.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 03 d. 08:55
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo