Visi literaturos terminai


Balta drobule epigrafai. Baltos drobules epigrafai. Balta drobule epigrafas. Balta drobule zanras ir tipas. Epigrafai baltoje drobuleje. Apsakymas terminas. Epigrafas balta drobule. Baltos drobules epigrafas. Kurinio balta drobule tipas. Balta drobule žanras.

Visi literatūros terminai. Alegorija. Aliteracija. Aliuzija. Anotacija. Antitezė. Antonomazija. Apsakymas apybraiža. Eilėdara. Epigrafas. Epitetas. Farsas. Idėja. Ironija. Komedija. Lyrizmas. Legenda. Kulminacija. Melodrama. Nirvana. Monologas. Palyginimas. Pakartojimas. Padavimas. Paralelizmai.

     alegorija - abstrakčios sąvokos reiškimas konkrečiu vaizdu. Tai vienas iš žodžių, vaizdų vartojimo perkeltine prasme atvejų. Pvz. : žodžiais kailinių nepasiūsi - apie tuščiažodžiavimą. Perkeltinę reikšmę turi ne atskiri žodžiai, o visas sakinys. Alegorijoje perkeltinė reikšmė aiški.

     aliteracija - vienodų ar panašiai skambančių priebalsių kartojimas poezijos kūrinio eilutėje, frazėje, strofoje. Pvz. : rymo ramunėlė rudenio arimuos s. Nėris.

     aliuzija - posakis, netiesiogiai primenantis kurį nors gerai žinomą istorinį, biblinį, literatūrinį veikėją, įvykį, vaizdinį ir susiejantis situaciją su kito laikotarpio, kito pobūdžio reiškiniais.

     anotacija - trumpas knygos ar straipsnio turinio išdėstymas pačioje knygoje ar kaip atskiras straipsnis spaudoje.

     antitezė - priešingos reikšmės žodžių sugretinimas. Gėris ir blogis, laisvė ir likimas, idealas ir tikrovė,   dvasia ir kūnas, grožis ir bjaurumas, gimimas ir m.      apsakymas- nedidelės apimties epinis kūrinys. Jame daugiausia vaizduojamas vienas pagrindinio veikėjo gyvenimo epizodas, vienas įvykis. Nekaitaliojama veiksmo vieta, ji gana apibrėžta, vaizduojama palyginti neilga laiko atkarpa. Nėra novelės fabulai  būdingo netikėto pabaigos posūkio. Įvykiai dėstomi ramiai, nuosekliai, pagrindinis.

įvykis užsimezga po ilgesnio pristatymo bei detalių aprašymo. Įprasčiau žvelgti į įvykius iš šalies. Bet kai pasakojimas darosi subjektyvesnis, įp.      apybraiža - prozos žanras, kūrinys, kuriame aprašomi autoriaus stebėti ar dokumentine medžiaga pagrįsti  įvykiai ir jų dalyviai. Apybraižoje laisvai jungiama objektyvi informacija ir asmeninis įspūdis. Pagrindinė apybraižos funkcija yra pažintinė.

     apysaka  - epikos žanras, paprastai 50 - 100 puslapių apimties, užimantis tarpinę padėtį tarp apsakymo ir romano. Palyginti su apsakymu, apysaka turi labiau išplėtotą fabulą. Joje neapsiribojama vienu ar keliais įvykiais, nuosekliai dėstomos jų priežastys ir.

Pasekmės, veikėjo likimas nesutelkiamas į vieną momentą. Veiksmas trunka ilgesnį laiką, gali vykti skirtingose, detaliai aprašomose vietose. Ne taip giliai skverbiamasi į vaizduojamus reiškinius kaip romane. Paprastai plėtojami keli pagrindinio gyvenimo epizodai. Nedidelis veikėjų skaičius - 2-3 veikėjų lemtingi gyvenimo tarpsniai, bet ne visas gyvenimas. Vaižganto dėdės ir dėdienės , šatrijos raganos viktutė , sename dvare ir kt.

    apsakymas - vienas pagrindinių prozos žanrų.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2011 m.
  • 14 puslapių (4657 žodžiai)
  • Lina
  • Visi literaturos terminai
    8 - 3 balsai (-ų)
Visi literaturos terminai. (2011 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/visi-literaturos-terminai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:09
×