Viskas apie Radvana


Jonas Radvanas Kontekstai. Lit. srovės. Grožinė kūryba. Kūrinio kontekstai Meilė tėvynei ir jos praeičiai. Lietuvos krašto gamta , gamtovaizdis. Tėvynės gynėjo paveikslas. Pareigos ir teisės. Karo vaizdavimas. Kultūriniai kontekstai , svarbiausios mintys. Kitų autorių kūryba. Romantinė poema. Istorinis kontekstas XVI XVII. Kūrybos aktualumas šiandien. Samprotavimo rašinio temos. Literatūrologinės sąvokos. Prasmingos kūrinio citatos.

Mokėjo lietuvių kalbą, tad manoma, kad jis buvo etninis lietuvis. Radvanas buvo protestantas, evangelikas reformatas. Mirus Radvanui Rudajam, jis kūrinį paskyrė šio žmogaus gyvenimui aprašyti. Tobulai mokėjo lotynų kalbą.

Joną Radvaną parašyti „Radviliadą“ paskatino vienas ištikimiausių Radvilo Rudojo patikėtinių – Lydos seniūnas Jonas Abramavičius. Rėmėsi Motiejaus Strijkovskio pirmąja Karaliaučiuje išspausdinta Lietuvos istorija. Autorius jautė didelę atsakomybę už pavestą darbą ir reikalavimą įamžinti XVIIa. LDK istoriją ir Radvilos Rudojo žygius, todėl poemos turinys ir siužetas susijęs su to meto LDK politinėmis realijomis ir Livonijos karo istorija

J. Radvanas priklausė Renesanso (XVI a.) epochai. Tuo metu Lietuvos šviesuoliai skelbė, kad jų tėvynė nėra žinoma pasaulyje dėl to, jog nėra vertingų kultūros paminklų Įsigalėjus požiūriui, kad spausdintas literatūrinis kūrinys yra pats geriausias paminklas XVIa.. pabaigoje LDK , poetai, norėdami, kad palikuonys turėtu kuo didžiuotis ėmė eiliuoti, aprašinėti ne tik senovės istorijas , bet ir gyvenimo įvykius, tai yra – šlovintis ne vien praeities didvyrius, bet ir kuo nors pasižymėjusius to meto žmones. Taip istorija susiliejo su literatūrine kūryba.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (663 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolis
  • Viskas apie Radvana
    10 - 8 balsai (-ų)
Viskas apie Radvana. (2015 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/viskas-apie-radvana.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 24 d. 07:10
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema