Viskas apie saulės sistemą skaidrės


Saulė. Saulė Saulės vainikas Kaip susiformavo saulė. Saulė – tai artimiausia Žemei žvaigždė ir ryškiausias mūsų dangaus objektas. Saulė maždaug 220 km/s greičiu skrieja aplink mūsų (Paukščių Tako) galaktikos centrą. Saulės vainikas. Viršutinis Saulės atmosferos sluoksnis vadinamas Saulės vainiku. Spinduliavimo metu Saulė. Kaip susiformavo saulė? Mūsų žvaigždė Saulė susiformavo prieš. Didelis dujų ir dulkių debesis susitraukė. Saulės samprata senovėje. Senovės civilizacijos Saulę laikė dievybe. Filosofas Anaksagoras V a. pr. Kr. lygino Saulę su iki baltumo įkaitusio metalo mase. Ar toli Saulė? Astronominiame vienete būtų. Senovės išminčiai bandė ne tik išsiaiškinti Saulės prigimtį. Ar Saulė karšta. Mums atrodo. Nors Saulės paviršius sąlyginai “Vėsus”. Vainiko temperatūras lemia stipraus magnetinio lauko ypatumai. Saulė spinduliuoja labai didelius energijos kiekius. Gigantiškus energijos kiekius lemia termobranduolinės reakcijos. Ar Saulė ilgai švies? Amžiumi Saulė taip pat vidutinė žvaigždė jai dabar “Tik” 5 mlrd. Po 3 mlrd. metų termobranduolinėms reakcijoms persikeliant į vis aukštesnius Saulės sluoksnius. Išvados. Skirtingose Saulės vietose vyrauja skirtingos temperatūros. Šaltiniai.

Saulė Saulės vainikas Kaip susiformavo saulė? Saulės samprata senovėje Ar toli Saulė? Ar Saulė karšta? Ar Saulė ilgai švies?

Senovės išminčiai bandė ne tik išsiaiškinti Saulės prigimtį, bet ir išmatuoti atstumą iki jos. Pitagoras VI a. pr. Kr. manė, kad iki Saulės 18 000 geografinių mylių (133 580 km). Ptojemėjas I - II a. šį nuotolį padidino iki 1146 Žemės spindulių (apie 7 mln. km). XVIII a. astronomas E.Halis įrodė, kad nuo Žemės iki Saulės ne mažiau kaip 20 mln. geografinių mylių (148 400 000 km). Dabar žinoma, kad šis nuotolis lygus 149 597 870 km. Jis vadinamas astronominiu vienetu.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 3096 KB
  • 2015 m.
  • 24 puslapiai (792 žodžiai)
  • Simona
  • Viskas apie saulės sistemą skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Viskas apie saulės sistemą skaidrės. (2015 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/viskas-apie-saules-sistema-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:22
×