Visuminė paklausa ir visuminė pasiūla skaidrės


Visuminė paklausa ir visuminė pasiūla. Visuminė paklausa. Visuminė pasiūla (arba. Visuminės paklausos kreivė. Pasiūlos dėsnis. Pasiūlos dėsnis-  statistiškai nustatytas ekonominis dėsningumas. Pasiūlos kreivė. Pasiūlos kreivė- grafinis prekės ar paslaugos pasiūlos ir šios prekės ar paslaugos kainos ryšio vaizdas. Visuminė paklausa (arba. Paklausos dėsnis. Paklausos dėsnis- statistiškai nustatytas ekonominis dėsningumas. Rinkos pusiausvyra. Rinkos pusiausvyra- tam tikrų prekių ar paslaugų rinkos būklė.


Visuminė pasiūla (arba agreguota pasiūla) - bendras per tam tikrą laikotarpį šalyje gaminamų prekių ir teikiamų paslaugų kiekis, kurį pardavėjai sutinka parduoti esant tam tikram kainų lygiui. Šalies ekonomika pasiekia makroekonominę pusiausvyrą, kai visuminė pasiūla lygi visuminei paklausai ir gaminamas pusiausvyros bendrasis vidaus produktas.

Pasiūlos dėsnis-  statistiškai nustatytas ekonominis dėsningumas, kad nekintant kitiems pasiūlą veikiantiems veiksniams (gamybos veiksnių kainoms, gamybos technologijoms ir kitiems) prekės ar paslaugos kaina ir jos kiekis, kurį pardavėjai sutinka parduoti, kinta ta pačia kryptimi. Kai prekės ar paslaugos kaina didėja, pardavėjai siūlo pirkti didesnį jos kiekį, o mažėjant kainai parduodamos prekės ar paslaugos kiekis mažėja, tai yra ΔQ/ΔP > 0, čia ΔQ – parduodamo kiekio pokytis, ΔP – kainos pokytis. .

Pasiūlos kreivė- grafinis prekės ar paslaugos pasiūlos ir šios prekės ar paslaugos kainos ryšio vaizdas.

Visuminė paklausa (arba agreguota pasiūla)- bendras per tam tikrą laikotarpį šalyje gaminamų galutinių prekių ir teikiamų paslaugų kiekis, kurį gali ir nori įsigyti pirkėjai esant tam tikram kainų lygiui.

  • MS PowerPoint 104 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (366 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rugilė
  • Visuminė paklausa ir visuminė pasiūla skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Visuminė paklausa ir visuminė pasiūla skaidrės. (2020 m. Liepos 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/visumine-paklausa-ir-visumine-pasiula-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 03:33
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo