Visuomenė ir verslas


Visuomenė ir verslas. Verslas – pelno siekianti veikla. Visuomenė -  tam tikroje teritorijoje gyvenančių asmenų visuma, socialinių santykių visuma. Visuomenė ir verslas. Įmonės socialinė atsakomybė. Įmonių socialinė atsakomybė. Nauda. Socialinės įmonės. Socialinė įmonė. Valstybės pagalba socialinėms įmonėms. Darbo santykiai. Kas gali būti įdarbinami į socialines įmones? Socialinis verslas. Nevyriausybinė organizacija (nvoKą veikia nvo? Ką veikia nvo. Ką veikia nvo?


Visuomenė -  tam tikroje teritorijoje gyvenančių asmenų visuma, socialinių santykių visuma.

Ar verslas naudingas visuomenei? 2. Ar verslo ir visuomenės interesai sutampa? 3. Kas yra socialiai atsakingas verslas? 4.Ar verslo teikiamos paslaugos ir prekės atneša naudą visuomenei? 5. Kas yra socialinė įmonė? 6. Kas yra socialinis verslas? 7. Ne pelno siekiančios organizacijos.

Įmonės socialinė atsakomybė – įmonių ideologija, politika ir praktika, kai jos į savo veiklą savanoriškai įtraukia socialinius ir aplinkosaugos klausimus, kai santykiuose su visais suinteresuotais visuomenės, verslo ir valdžios atstovais vadovaujasi pagarbos žmogui, visuomenei bei gamtai vertybiniais principais. 1) žmogaus teisės; 2) darbuotojų teisės 3) aplinkos apsauga; 4) kova su korupcija.

Socialinė atsakomybė visuomenėje ir bendruomenėje: įsiklausymas į vietinės bendruomenės poreikius, bendruomenės ir įmonės interesų derinimas abipusiai palankiu būdu; filantropija ir savanoriškas dalyvavimas bendruomenės ir visuomenės veikloje bei iniciatyvose;.

Socialinė atsakomybė aplinkoje: efektyvus ir atsakingas išteklių naudojimas įmonės veikloje; aplinkos saugojimas ir apleistų teritorijų atgaivinimas plėtojant veiklą; „žalių“ produktų (tinkamų perdirbti, sunaudojančių mažiau išteklių gamybos procese, skatinančių taupesnį energijos ir kitų išteklių naudojimą) kūrimas ir gamyba.

Socialinė atsakomybė rinkoje: pareigingi mokėjimai pagal gaunamas sąskaitas; socialiai atsakinga rinkodara, nepiktnaudžiaujanti atskirų socialinių grupių silpnybėmis; atsižvelgimas į specialius atskirų grupių (žmonių su negalia, jaunimo, nėščiųjų) poreikius.

  • MS PowerPoint 2401 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1027 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabija
  • Visuomenė ir verslas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Visuomenė ir verslas. (2020 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuomene-ir-verslas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:42
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo