Visuomenė šaltojo karo ir komunizmo žlugimo Europoje laikais


Teritoriniai ir politiniai pokyčiai Europoje po Antrojo pasaulinio karo. Šaltojo karo priežastys ir jo reiškimosi formos. Vinstono Čerčilio kalbos Fultone esmė. Trumeno doktrinos ir Maršalo plano pagrindinės idėjos. Trumeno doktrina. Maršalo planas. Komunistinių režimų Rytų Europoje įsitvirtinimo priežastys ir sovietizacijos ypatumai. Berlyno blokada ir jos pasekmės. Vokietijos Federacinės Respublikos ir Vokietijos Demokratinės Respublikos susikūrimo aplinkybės. VDR ir VFR susikūrimas. NATO 1949. ir Varšuvos sutarties organizacijos karinių blokų susikūrimas ir jų vaidmuo šaltojo karo metais. JTO tikslai ir pagrindinės institucijos Generalinė asamblėja ir Saugumo taryba. 1968. sukilimas Čekoslovakijoje. Brežnevo doktrinos esmė. „ Solidarumo “ judėjimo Lenkijoje esminiai bruožai. 1957. Europos Ekonominės Bendrijos įkūrimo reikšmė. 1961. Berlyno sienos pastatymas. 1962. Karibų krizė. Džono Kenedžio ir Nikitos Chruščiovo vaidmuo Karibų krizės metu. Lokaliniai karai Korėjos karo , JAV įsitraukimo į Vietnamo ir SSRS įsitraukimo Afganistano karus priežastys ir jų padariniai. Korėjos karas. Vietnamo karas. Afganistano karas. Nikitos Chruščiovo ir Leonido Brežnevo valdymo ypatumai nuo „ atšilimo “ prie stagnacijos. 1975. Helsinkyje pasirašyto Europos saugumo ir bendradarbiavimo konferencijos Baigiamojo akto reikšmė. Michailo Gorbačiovo pastangos reformuoti komunistinį režimą. Pertvarkos ir viešumo politikos tikslai ir rezultatai. Sovietų Sąjungos ir pasaulinės komunizmo sistemos žlugimo priežastys. Sovietų Sąjungos žlugimo priežastys. Psaulinės komunizmo sistemos žlugimo prižastys. 1989. Berlyno sienos griūtis ir vieningos Vokietijos susikūrimo aplinkybės.


Karinių ir politinių blokų kūrimas, parama kariaujančioms tautoms, lokaliniai karai.

6.3.

1945m. Rytų Europoje liko Raudonosios Armijos karinių dalinių.

1948m., susikuria socializmo sistema(Prie SSRS + Lenkija, Čekoslovakija, Vengrija, Rumunija, Bulgarija, Jugoslavija, VDR nuo 1948).

Blokados pasekmė buvo aiskus parodymas, kad Vokietija bus padalinta.

Vietnamas suskyla į 2 dalis. 1965m. JAV pasiunčia dalinių į Vietnamą.

1970m. karas persimeta į Kambodžą ir Laosą.

SSRS armijos intervencija i Afganistaną truko nuo 1979m iki 1989m. Oficiali pabaiha 1989 Vasario 15 d.

Dėl šio karo atsirado didelis Afganistano visuomenės susipriešinimas, kuris vėliau privedė iki pilietinio karo.

1991 m. gruodžio 21 d. paskelbta Alma Atos deklaracija apie NVS įkūrimą. Į sandraugą įstojo 11 buvusių sovietinių respublikų. Prie NVS neprisijungė Baltijos šalys ir Gruzija.

1986 m. M. Gorbačiovas atsisakė Brežnevo doktrinos, reiškusios, jogSSRS turi teisę kištis į socialistinių valstybių vidaus reikalus komunizmogynimo vardan.

1989 m. Lenkijoje rinkimus laimėjęs „Solidarumas“ sudarė pirmą nekomunistinę vyriausybę pokario Rytų Europoje

1989 m. Rumunijoje nuverstas diktatoriaus Nikolajės Čaušeskaus režimas.

6.16. 1989 m.

VDR vyriausybė atidarė sieną su VFR.

1990.10.03 VFR ir VDR susivienijo į vieną valstybę. Vokietijos susivienijimą įteisino 1990 m. rugsėjo mėnesį Maskvoje pasirašyta SSRS, JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, VFR ir VDR sutartis.

Ginklavimosi varžybos tarp SSRS ir JAV

Kišimasis į trečiojo pasaulio šalių vidaus politiką.

  • Istorija Analizė
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1900 žodžiai)
  • Roberta
  • Visuomenė šaltojo karo ir komunizmo žlugimo Europoje laikais
    10 - 8 balsai (-ų)
Visuomenė šaltojo karo ir komunizmo žlugimo Europoje laikais. (2016 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuomene-saltojo-karo-ir-komunizmo-zlugimo-europoje-laikais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:14
×