Visuomenės problemos analizė


A. Koks šios problemos mąstas. B. Kokios šios problemos priežastys. C. Kokie šios problemos padariniai. D. Kaip šią problemą reikia spręsti. Palyginti vakarų ir rytų kultūrų visuomenes. Kuris , jūsų nuomone, žmogaus amžiaus tarpsnis yra svarbiausias ir kodėl? Kuo svarbi/nesvarbi santuoka, kuriant šeimyninius santykius? Trumpai papasakokite apie vieną, teigiama prasme visuomenėje žymų asmenį. Trumpai papasakokite apie vieną neigiama prasme visuomenėje žymų asmenį. Apibūdinkite Lietuvos visuomenę po 20 metų.

Aš pasirinkau migracijos problemą , kuri yra išplitusi visame pasaulyje. Lietuvoje 2009 metais emigracijos srautai pasiekė rekordą, net 21,972 tūkst asmenų paliko savo gimtąją šalį. Pagal emigracijos mąstus Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje. Daugiausia lietuvių pasirenka išvykti į: Didžiąją Britaniją, Daniją, Norvegiją, Airiją bei Vokietiją.

Migracija turi keletą priežasčių. Viena iš jų - ieškojimas geresnių pragyvenimo šaltinių. Lietuvoje namažai žmonių skursta, jiems neužtenka lėšų išlaikyti butams, susimokėti už elektrą,ar vandenį. Lengviauias būdas pabėgti nuo šių rūpesčių yra išvykti į svečią šalį ir viską pradėti iš naujo, realizuoti save. Kita svarbi priežastis yra siekimas mokslo ar karjeros viršūnių. Dalis žmonių pabaigę mokslus garsiausiuose pasaulio universitetuose grįžta, tačiau kita dalis save realizuoja svečiose šalyse. Šiuo metu retas Lietuvoje igijęs universitetinį išsilavinimą gali rasti sau darbo vietą, tenka emigruoti. Taip pat būtų naivu manyti, jog nebus išvažiavimo dėl santuokų su užsieniečiais, kurios, beje, šiuo metu pasitaiko gan dažnai.

Migracija yra neigiamas reiškinys, kuris sukelia daug problemų, kurias išspręsti yra gan keblu. Lietuvoje galima išskirti kelias pagrindines migracijos pasekmes: itin sumažėja gyventojų skaičius šalyje, prasideda darbo jėgos trūkumas, grėsmė nutautėti, įsileisti daug svetimšalių, taip pat grėsmė prekyba žmonėmis.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (820 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Visuomenės problemos analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Visuomenės problemos analizė. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuomenes-problemos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 23:12
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo