Visuomenės samprata


Visuomenės samprata. Visuomenė. Aristotelis „žmogus yra zoon politikon, t. Bendruomenė ir visuomenė. Santykiai bendruomenėje – savaimingi (natūralu ir spontaniška). Žmogus ir visuomenė. Ilgą laiką Vakarų socialinė mintis visuomenę tapatino su valstybe (Antika. Globalizacija –. – visuomenių raida į vieną ekonominį. Socializacija ir socialiniai vaidmenys. Socializacija – procesas, kurio metu išmokstama visuomenės gyvenimo būdo. Visuomenė ir kultūra. Visuomenę formuojantys faktoriai. Fizinė aplinka (geografinė padėtis.

Santykiai: bendruomenėje – savaimingi (natūralu ir spontaniška); visuomenėje – racionaliai sutarti (sukurta). Tikslas: bendruomenė nesiekia sutarto tikslo; visuomenė kuriama turint aiškų tikslą, joje galimas narių interesų susikirtimas.

– visuomenių raida į vieną ekonominį, kultūrinį, kalbinį, politinį ir t.t. subjektą. 3 pagrindiniai bruožai: 1) žmonija veikia kaip vieningas veiklos subjektas prekybos, technologijų, žinių ir žmonių judėjimo, kultūrų, rasių ir tautų maišymosi, ekonomikos, politikos, kultūros ir kitose srityse; 2) šis subjektas veikia nepaisydamas nei valstybių, nei kontinentų ribų; 3) žmonija tampa nepaprastai galinga techniškai, technologiškai.

Socializacija – procesas, kurio metu išmokstama visuomenės gyvenimo būdo.

  • MS PowerPoint 73 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (281 žodžiai)
  • Gintarė
  • Visuomenės samprata
    10 - 6 balsai (-ų)
Visuomenės samprata. (2015 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuomenes-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:30
×