Visuomenes sveikatos egzaminas


Mirtys dėl sveikatos politikos veiksmingumo. Mirtys dėl sveikatos priežiūros veiksmingumo. Vidutinė numatomo gyvenimo trukmė . Prevencinės priemonės. Neišvengiamos ir dėsningos. Išvengiamos ir socialiniu poţiūriu neteisingos.


stokos: mirtys nuo ligų, kurias galima pagydyti - tai ankstyvos mirtys nuo daugelio

12. Kokius žinote elgsenos ir gyvensenos rodiklius – kas vertinama, siekiant išsiaiškinti žmonių gyvenimo būdą ir elgesį sveikatos požiūriu; tam padės ir šaltiniuose nurodomas gyvensenos tyrimas (2012)).

16. Kokios pagrindinės vyrų ir moterų mirties priežastys Lietuvoje 2013 m. ?

Atliekami gyventojų profilaktiniai sveikatos tikrinimai dėl TB (tam tikrų veiklos sričių darbuotojų, šauktinių, įkalintų asmenų)

Šalies gyventojai nuolat informuojami apie TB epidemiologinę situaciją, vykdomas profilaktines priemones (kovo 24 d. – Pasaulinė tuberkuliozės diena)

Reorganizuotos ir aprūpintos reikalinga įranga bakteriologinės laboratorijos

2012 m. pas pirminės psichikos sveikatos priežiūros specialistus gydėsi 166 000 asmenų(apie 5 % Lietuvos gyventojų):

3 % dėl psichikos sutrikimų; 2 % dėl priklausomybės ligų.

Sveikatos profesionalų ir socialinio sektoriaus atstovų mokymo tobulinimas

Aiškinti psichikos sveikatos svarbą visuomenėje, tarp sveikatos priežiūros profesionalų ir kitųsusijusių sektorių Mažinti savižudybių rizikos faktorius – besaikį alkoholio vartojimą, piktnaudžiavimą vaistais, socialinę atskirtį, depresiją ir stresą Sukurti pagalbos mechanizmą asmenims, bandžiusiems žudytis ir tiems, kurie išgyvena dėl nusižudžiusiųjų .

21. Kaip suprantate, kas tai yra sveikatos netolygumai? Koks jų skirstymas?

Skiriasi gyvenimo trukmė, didėja naujagimių ir senų žmonių mirtingumas, Didesnė ligų našta, sergamumas lėtinėmis ligomis jaunesniame amţiuje,

  • Sveikata Konspektas
  • Microsoft Word 761 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1157 žodžiai)
  • Karolina
  • Visuomenes sveikatos egzaminas
    10 - 8 balsai (-ų)
Visuomenes sveikatos egzaminas. (2016 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuomenes-sveikatos-egzaminas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 09:19
×