Visuomeninės paskirties, karkasinės sistemos pastatas su konferencijų sale


Projektiniai sprendimai. Duomenys projektavimui. Vietovė kurioje bus projektuojamas visuomeninės paskirties pastatas yra rytinėje Lietuvoje. Projektuojamas statinys yra dviejų aukštų, stačiakampio formos visuomeninės paskirties pastatas, kuriame įsikurs biurai, o virš jų konferencijų salė. Gruntas. Klimatas. Pastato konstrukcinis sprendimas. Planinis sprendimas. Karkasinį pastatą veikiančių apkrovų apytikslis apskaičiavimas ir konstrukcijų parinkimas. Perdangos plokščių parinkimas. Denginio plokščių parinkimas. Rygelių parinkimas. Sijos parinkimas. Apytikslis kolonas veikiančių apkrovų apskaičiavimas ir kolonų parinkimas. Pamatų skaičiavimas. Stogas. Liftas. Laiptai. Langai ir durys. Durys. Grindys. Išorinės sienos. Vidinės pertvaros. Ventiliavimas. Priešgaisrinės kopėčios. Sklypo planas. Reikalavimai žmonėms su negalia. Pastato esminiai reikalavimai. Išvados. Literatūros sąrašas. Europos parlamento ir tarybos reglamentas (es) nr. Gelžbetoninės perdangų sijos [interaktyvus]. Lifto mygtukai [interaktyvus]. Universali architektūra, 2013 [žiūrėta 2015 m. NT plėtotojai antrąjį metų ketvirtį išaugino pasiūlą ir perpus sumažino kainų augimą [interaktyvus]. Stogų įrengimo darbai v1_2009. 02. 27 [interaktyvus]. Vilnius Lietuvos statybininkų asociacija [žiūrėta 2015 m. sausio 11 d. ]. Prieiga per internetą


Karkasinės sistemos statinys – tai pastato griaučiai, sudaryti iš linijinių elementų ir atlaikantys pastatą veikiančias apkrovas. Perdangų plokštės įrengiamos vėliau. Jos sudaro papildomas apkrovas, bei sustandina visą konstrukciją. Pagrindiniai laikantieji elementai yra strypai (kolonos, sijos), atlaikantys gniuždymą ir lenkimą, bei plokštės (sienos, perdenginiai), gebančios perimti apkrovas, veikiančias jų plokštumoje arba statmenai joms. Pastato struktūrą stengiamasi sudaryti taip, kad minėtieji linijiniai ir plokštieji elementai tarpusavyje sujungti dirbtų kaip erdvinė sistema.

Projektuojamas dviejų aukštų visuomeninės paskirties pastatas, kuriame bus konferencijų salė. Šis statinys bus pritaikytas neįgaliesiems žmonėms. Pastatas projektuojamas M. Šleževičiaus gatvėje, Vilniuje. Pastato laukinės sienos yra trijų sluoksnių, vidinis ir išorinis sluoksnis yra betoninis, o tarpas tarp jų termoizoliacinė medžiaga. Pastatas turi du įėjimus. Pagrindinį pastato plotą užima kabinetai ir konferencijų salė, esanti antrame aukšte. Likęs plotas skirtas sanitariniams mazgams, laiptams, liftui ir koridoriams. Namas turi sutapdintą stogą.

Vietovė kurioje bus projektuojamas visuomeninės paskirties pastatas yra rytinėje Lietuvoje. Tikslus statinio adresas M. Šleževičiaus gatvė, Vilnius. Projektuojama teritorija apstatyta pramoniniais pastatais. Kraštovaizdžiui būdingas vidutiniškai nedidelis paviršiaus nuolydis. Vietovė yra aukštai virš jūros lygio, palyginus su kitomis Lietuvos vietomis.

Projektuojamas statinys yra dviejų aukštų, stačiakampio formos visuomeninės paskirties pastatas, kuriame įsikurs biurai, o virš jų konferencijų salė. Sumontuotos pertvaros, atskirs pastatą į atskirus kabinetus.

Biurai projektuojami 1643 m2 sklype (bendras sklypo nuolydis – apie 1 m). Pats pastatas įkomponuotas užstatymo zonos centre, kiemas ir automobilių stovėjimo aikštelė pritaikyti neįgaliems.

Gruntinio vandens horizontas apie 4 m. Gruntas yra vidutinio tankumo, drėgnas, dulkinis smėlinis. Augalinės žemės storis yra 0,45 m. Gruntas atitinka keliamus reikalavimus, nes yra stiprus ir tolygiai suspaustas.

Projektuojamo pastato konstrukcinė sistema yra karkasinė. Pagrindines apkrovas atlaiko linijiniai elementai kolonos ir sijos. Projektuojamam dviejų aukštų pastatui, vertikaliajai konstrukcijai numatyta trijų sluoksnių sieninė plokštė, sudaryta iš dviejų betono sluoksnių, tarp kurių yra šiluminės izoliacijos sluoksnis. Išorinės sienos yra save laikančios. Vidiniai atitvarai sumontuoti iš gipso kartono plokščių konstrukcijos, kurios viduje sudėta akmens vata. Sienos, kuriose yra ventiliaciniai kanalai sumūrytos iš silikatinių plytų. Horizontaliąją konstrukciją, sudaro gelžbetoninės sijos ir perdangos plokštės. Laiptai gelžbetoniniai.

Šiam pastatui projektuojamas stogas yra lėkštas su vandens nuvedimu į išorę ir nuolydžiu 1/16, todėl jo konstrukcija bus sudaryta ir gelžbetoninių perdangos plokščių, sumontuotų ant sijų, kurias laiko kolonos.

Projektuojamas namas yra dviejų aukštų. Namas yra stačiakampio formos, jo ilgis yra 19,5 m, plotis – 15,5 m, aukštis iki viršaus – 8,5 m. Aukšto aukštis yra 3,6 m, o patalpų aukštis abiejuose aukštuose yra vienodas – 2,70 m.

Šiam pastatui ši konstrukcinė schema pasirinkta todėl, kad yra tvirta ir nesunkiai bei greitai sumontuojama, kadangi tokie pasirinkti pastato elementai kaip: sijos, perdangos plokštės, kolonos yra perkami, o ne gaminami vietoje, todėl statybos darbų procesas vyksta greičiau.

Poilsio kambarys skirtas atsipūsti pertraukų metu ir papietauti. Šiame kambaryje yra televizorius, bevielis internetas, kavos aparatas ir kiti buitiniai prietaisai, kurie padeda atsipalaiduoti.

Tambūras įrengtas tarp lauko durų ir holo tam, kad taupytų namo šilumą, t.y. atidarant lauko duris šaltis eina tik į tambūrą, o ne į namą. Tai tam tikra prasme pereinamoji patalpa siekiant patekti iš lauko į namą. Pirmo aukšto planą galima pamatyti pirmame brėžinyje.

  • Statyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 332 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (5497 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marius
  • Visuomeninės paskirties, karkasinės sistemos pastatas su konferencijų sale
    10 - 3 balsai (-ų)
Visuomeninės paskirties, karkasinės sistemos pastatas su konferencijų sale. (2016 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuomenines-paskirties-karkasines-sistemos-pastatas-su-konferenciju-sale.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:04
×