Visuomeninis gyvenimas


Visuomenės apžvalga. 4 1. 1. Kas yra asmeninis gyvenimas. 4 1. 2. Kas yra visuomeninis gyvenimas. Kodėl žmogui svarbu gyventi visuomenėje. Svarbiausias žmogaus amžiaus tarpsnis. Paauglių narkomanija - visuomenė problema. Narkomanijos mąstas. Narkomanijos priežastys, padariniai. Kaip ši problema sprendžiama, kaip ją reikėtų spręsti. BA specialistė, specialistas ir visuomenė. Kokias funkcijas visuomenės gyvenime atlieka BA specialistas? Kaip visuomenės gyvenimas įtakoja BA specialisto profesinę veiklą? Kodėl pasirinkau studijuoti šią specialybę. Išvados. Literatūra.


Mūsų bendruomenės pagrindinė nuostata yra tai, kad turime gyventi ne tik tarp žmonių, bet ir dėl žmonių. Esame "užprogramuoti" gauti mums patinkantį išsilavinimą tam kad galėtume laisvai įsilieti į visuomeninį gyvenimą, būti pilnaverčiu bendruomenės nariu. Įgiję tam tikros specialybės kvalifikacinį laipsnį, asmenys gali dirbti įvairiose įmonėse, organizacijose, dalyvauti socialiniame visuomenės gyvenime.

Visuomeninė žmogaus prigimtis reiškia ne tik tai, kad jis faktiškai gyvena (privalo gyventi) bendrijoje. Juk daug gyvulių rūšių gyvena bendrijomis, bandomis. Tačiau žmonių bendrija iš esmės skiriasi nuo gyvulių bendrijos. Esminis skirtumas yra tas, kad gyvulių bandos morfofiziologija yra stabili. Gyvulių banda yra tartum organizmas, o jo individai - įrankiai, nuolatos atliekantys tas pačias funkcijas.

Žmonių bendrija tokio stabilumo neturi - ji nuolatos keičia savo veiklos struktūrą ir formas, kuria naujas grupes ir naujas funkcijas. Todėl buvusio patyrimo nepakanka sėkmingam nuolat kintančio bendrijos gyvenimo valdymui, nes buvęs patyrimas santykinai greit sensta ir turi būti papildytas nauju patyrimu.

Kaip matom iš pateiktos informacijos, kiekvienas žmogaus gyvenimo tarpsnis yra svarbus. Tai lemia ne tik fiziologiniai reiškiniai, bet ir socialiniai. Svarbūs yra ne tik biologiniai, bet ir moraliniai, dvasiniai individo pokyčiai. Visi jie priklauso nuo žmogų supančios aplinkos, t.y. svarbūs yra ne tik klimatas, pakankamas maisto kiekis, bet ir santykiai su kitais žmonėmis.

•Nuolatinis noras patirti kuo daugiau malonumų.•Suaugusiųjų elgesio mėgdžiojimas – noras greičiau likti suaugusiam.

Pagrindinės narkomanijos keliamos problemos visuomenės lygmenyje yra šios:Politinės. Tiesiogiai bei netiesiogiai daromas poveikis demokratijos plėtrai bei valstybių integracijai (šalis dėl didelio narkomanų skaičiaus gali netekti užsienio investicijų bei užsienio valstybių paramos).Ekonominės. Valstybė, kurioje daug vartojančiųjų bei platinančiųjų narkotikus, praranda darbingų žmonių išteklius, tuo pačiu bei biudžeto pajamas. Daug ekonominių išteklių panaudojama „kovai” su narkotikų prekeiviais.Socialinės. Didėja valstybės išlaikomų asmenų bei našlaičių skaičius.Demografinės. Valstybė netenka darbingų žmonių bei biudžeto pajamų, miršta darbingo amžiaus žmonės.Teisinės. Problemas, susijusias su narkomanija reikia eiti nuolat tobulinant įstatymus.Kriminalinės. Daugėja nusikaltimų, susijusių su narkotikų vartojimu bei prekyba. Narkotikų vartojimas reikalauja lėšų, kurios neretai gaunamos nusikalstamu būdu.Psichologinės. Visuomenė psichologiškai nepasirengusi padėti eiti narkomanų problemos.Kultūrinės. Jaunimas elgiasi bei vertina narkotikų vartojimą bei rizikingą elgesį priklausomai nuo šalies kultūros normų bei auklėjimo.Religinės. Bažnyčia didesnei jaunimo daliai nėra didelis autoritešis bei atsvara masinei kultūrai. Nepaisant to, narkotikų vartojimas yra dvasinė – religinė problema, nes dorovės normų nesilaikymas skatina narkomanijos plitimą.Moralinės. Visuomenėje, kur vyksta dideli pokyčiai, susiję su šeimos autoriteto smukimu, konkurencine darbo rinka, mažėjančiu jaunimo savęs vertinimu bei nesugebėjimu pasirinkti, moralinės normos nepaisymas sunkina galimybę joje įsitvirtinti.

3.4. Kaip ši problema sprendžiama, kaip ją reikėtų spręsti ?

biudžeto vykdymo ataskaitų ir finansinių ataskaitų formas pildo pagal buhalterinės apskaitos registrus;

kontroliuoja ar laikomasi materialinių vertybių, ilgalaikio ir trumpalaikio turto, atsiskaitymų inventorizavimo tvarkos;

priima ir sutikrina finansines ataskaitas iš viešųjų įstaigų ir projektų vykdytojų;

perveda Finansų skyriui savivaldybės specialiųjų lėšų pajamas ir Valstybinei mokesčių inspekcijai pajamas už parduotą turtą;

perveda pagal sudarytas finansavimo sutartis ir gautas paraiškas lėšas viešosioms įstaigoms ir projektų vykdytojams;

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (5813 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ira
  • Visuomeninis gyvenimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Visuomeninis gyvenimas. (2017 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuomeninis-gyvenimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:27
×