Visuotinė klimato kaita


Visuotinė klimato kaita Įvadas. Kas yra visuotinė klimato kaita. Visuotinio klimato šiltėjimo požymiai. Traukiasi kalnų ledynai. Visuotinį atšilimą rodo ir kiti gamtos reiškiniai. Laukinė gamta ir biologinė įvairovė. Medžiai kyla į viršų. Kinivarpos džiaugiasi šiluma. Visuotinio klimato šiltėjimo galimos pasekmės. Gyvūnai , jų prisitaikymas ir išnykimas. Vabzdžiai ir grūdinės kultūros. Pasaulis be ledynų.


Referate noriu aptarti visas šias problemas, nes mano tikslas yra supažindinti kodėl ir kada prasidėjo visuotinis klimato šiltėjimas, kuo tai pasireiškia ir kas gali nutikti dėl to ateityje, o uždavinys padėti susimąstyti, kas bus, jei nesiimsime jokių atsargos priemonių, manau, kai galėsime suvokti visuotinio klimato šiltėjimo svarbą ir prasmę, pradėsime labiau į tai atkreipti dėmesį ir taisyti padėtį.

Viena aktualiausių dabarties ekologinių ir aplinkos problemų yra klimato atšilimas,

sąlygojamas vis didėjančio organinio kuro naudojimo. Apie galimą pasaulinį klimato atšilimą dėl

stebėjimų duomenis apie anglies dioksido koncentracijos ore didėjimą. Pagal jo teorinius

Išskirtinis dėmesys šiai problemai buvo parodytas Rio de Žaneire (1992) įvykusioje

pasaulinėje Aplinkos ir vystymosi konferencijoje, kur buvo priimta tarptautinė „Klimato kaitos

kuro deginimo didėjantis CO2 emisijų kiekis. Per paskutiniuosius 450 tūkst. metų CO2 kiekis

troposferoje niekada nebuvo toks didelis kaip dabar; nuo industrializacijos pradžios jis išaugo 30% (Raškauskas, 1991).

reiškinio artimiausiam šimtmečiui prognozuo-jami skirtingi oro temperatūros pokyčiai: ma-žiausi – pusiaujyje, didžiausi – Šiaurės pusru-tulio aukštesnėse platumose. Jei vidutinė metinė planetos oro temperatūra pakiltų apie 4oC, tai Šiaurės poliuje ji pasiektų 10oC. Kadangi per paskutinįjį ledynmetį temperatūra Žemėje buvo 4oC žemesnė, gana nesunku įsivaizduoti, kokio masto pokyčiai Žemėje įvyktų, jei šios progno-zės pasiteisintų (Raškauskas, 1991).

Klimato kaita lemia ekstremalias sąlygas – audras, potvynius, sausrą ir karščio bangas. Daugelyje pasaulio šalių jau trūksta vandens. Beveik penktadalis pasaulio gyventojų neturi švaraus geriamojo vandens, 850 mln. žmonių kenčia nuolatinį badą (Mokslo technologijų populiarinimo projektas „Apie energiją mąstyk kitaip“, 2008).

Viskas priklausys jau ne nuo ko nors kitko, bet tik nuo žmonijos: žmonija gali sukelti šią klimato katastrofą arba jos išvengti.

Jau dabar esame susidūrę su siaubingomis pasekmėmis, tirpsta ledynai, plinta ligos, spartėja pasaulinio vandenyno lygio kilimas, vis daugėja stichinių nelaimių: cunamių, žemės drebėjimų ir t.t.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 574 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3552 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Visuotinė klimato kaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Visuotinė klimato kaita. (2017 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuotine-klimato-kaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:11
×