Visuotinės atsiskaitymo iniciatyvos G3, G4 ir jų skirtumai


Įvadas. Visuotinės atsiskaitymo iniciatyvos (gri). Kas yra Visuotinės Atsiskaitymo Iniciatyvos? Įkūrimo istorija. G3 ir G. G. Darnaus vystymosi atskaikomybė viešajame sektoriuje. Išvados.


Visuotinės atsiskaitymo iniciatyvos (GRI) yra pirmaujanti organizacija dirbanti organizacijų darnaus vystymosi srityje. Visuotinės atsiskaitymo iniciatyvos skatina organizacijas ruošti darnaus vystymosi ataskaitas ir teigia, kad tai efektyvus būdas stiprinti organizaciją bei užtikrinti organizacijos darnų vystymąsi.

GRI yra tarptautinė, ne pelno siekianti organizacija, paremta tinkline struktūra. Organizacija į savo veiklą įtraukia tūkstančius savo srities profesionalų ir organizacijų iš ivairių ūkio sektorių bei regionų. GRI yra viena iš pirmųjų organizacijų, parengusi ir išplėtojusi darnaus vystymosi atskaitomybės sistemą, kuri yra plačiai naudojama visame pasaulyje.

Darnaus vystymosi ataskaita yra įmonės ar organizacijos skelbtina ataskaita apie įmonės įprastinės veiklos poveikį ekonominiams, aplinkosaugos ir socialiniams aspektams. Darnaus vystymosi ataskaitoje taip pat atskleidžiamos organizacijos vertybes, valdymo modelis ir parodo ryšį tarp organizacijos strategijos ir įsipareigojimų vardan darnios pasaulio ekonomikos.

Pagrindinė GRI misija yra, kad visos įmonės ir organizacijos vadovautųsi pateiktais standartais ruoštų darnaus vystymosi ataskaitas. To pagrindas yra atskaitomybės sistema, kuri suteikia rodiklius ir metodus, skirtus matuoti ir vertinti įmonės darnaus vystymasį, jo poveikį ir veiklą. Sandarą sudaro Ataskaitų teikimo gaires, Sektoriaus informacinis vadovas ir kiti šaltiniai, užtikrinantys didesnį organizacinį skaidrumą ir atskaitomybę. Tai gali sukurti didesnį akcijų savininkų, investuotojų pasitikėjimą ir sukurti kitų privalumų. Tūkstančiai įvauraus dydžio ir pobudžio organizacijų naudoja GRI standartus, kad suprantamiau parodyti jų stabilų, darnų vystymąsi.

Organizacija buvo įkurta 1997 Bostone. Organizacijos šaknys glūdi Jungtinų Amerikos Valstijų ne pelno siekiančioje organizacijose Ekologiškai atsakinų ekonomikų koalicija (Coalition for Environmentally Responsible Economies -CERES ) bei Telus (Tellus) institute.

GRI įvairių suinteresuotųjų šalių požiūriu buvo įkurta anksti, kai dar tebebuvo vienas iš CERES organizacijos departamentų. 1998 metais buvo sukurtas suinteresuotų šalių iniciatyvinis komitetas, kurio pagrindis tikslas buvo išplėtosi GRI gaires/nuorodas. Pagrindinis Iniciatyvinio komiteto tikslas buvo sukurti daugiau gairių, kurios atkreiptų dėmesį netik i aplinkosaugą. Sistemos taikymos sritys buvo išplėstos, buvo įtraukta socialinių, ekonominių ir organizacijos valdymo klausimų. GRI gairės, su Ataskaitų teikimo nuorodomis priešakyje, tapo Darnaus vystymos atskaitomybės rengimo pagrindu.

2001 metais, Iniciatyvinio komiteto patarimu, CERES organizacija atskyrė GRI ir GRI tapo nepriklausoma institucija.

1999 metais GRI paskelbė projektinę Darnaus vystymosi atskaitomybės gairių rinkinio versiją, kurią išbandė 21 kompanija. Remiantis projekte dalivavusių kompanijų atsiliepimais, buvo padaryti pataisymai ir 2000 metų liepos mėnesį buvo išleistas pirmasis Darnaus vystymosi ataskaitų rengimo gairių rinkinys (G1)

Antrasis ataskaitų teikimo gairių rinkinys, žinomas kaip G2, buvo sukurtas 2002 metais Pasaulio viršūnių susitikime dėl darnaus vystimosi. GRI buvo paminėta Pasaulio viršūnių susitikimo įgyvendinimo plane.

  • Microsoft Word 847 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2503 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Visuotinės atsiskaitymo iniciatyvos G3, G4 ir jų skirtumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Visuotinės atsiskaitymo iniciatyvos G3, G4 ir jų skirtumai. (2018 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuotines-atsiskaitymo-iniciatyvos-g3-g4-ir-ju-skirtumai.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 07:38
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!