Visuotinės kokybės vadyba Institucijos, atliekančios standartizaciją ir sertifikaciją Lietuvoje


Įvadas. Sertifikavimas ir standartizavimas Lietuvoje. Standartizacijos reikšmė. Sertifikavimo reikšmė. Institucijos teikiančios standartizaciją ir sertifikaciją Lietuvoje. Standartizavimo institucijos Lietuvoje. Sertifikavimo institucijos Lietuvoje. Įstaigos atliekančios sertifikavimą Lietuvoje. Įmonės analizė. Išvados. Pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Šiais laikais norint kurti ar papulti į tam tikrą rinką, būtina atitikti standartus. Standartai padeda rinkai sukurti efektyvią prekybos kalbą, o sertifikatų dėka rinkoje galima įsitvirtinti stabiliai ir sulaukti didelio pasitikėjimo iš partnerių.

Šiomis dienomis sertifikatai yra ypač populiarūs naujose bendrovėse, kurios pradėjusios savo verslą nori įsitvirtinti rinkoje. Norint gauti sertifikatą įmonė turi atitikti tam tikrus standartus, kad ji taptų sertifikuota tam tikrose srityse.

Pasak A. Neverauskienės, standartizacijos objektai yra gamybinės ir intelektinės veiklos rezultatai, kurie gali būti daugybe kartų panaudoti bet kurioje veiklos srityje, pvz:

Standartų skirstymas į rūšis yra negriežtas ir sąlygiškas. Atsižvelgiant į standartizacijos objekto specifiką ir standartinių reikalavimų turinį, dažniausiai naudojamos tokios standartų rūšys:

Pamatiniai standartai (nustato bendruosius nuostatus, dokumentų rengimo, sisteminio žymėjimo taisykles ir pan.)

Terminų standartai (pateikiami terminai ir jų apibrėžimai)

Procesų standartai (nustato tipinius technologijos procesus, gaminio kūrimo, laikymo taisykles)

UAB „SDG“ Energetikos darbuotojų sertifikavimo įstaiga.

VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų Rinkos reguliavimo agentūra.7

Įkurta 2012 m., UAB “Sistemų registras“. Įmonė teikia vadybos sistemų (atitinkančių ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 standartų reikalavimus) sertifikavimo, priešsertifikacinio įvertinimo paslaugas, organizuoja grupinius ir individualius mokymus.

Siekdami pelnyti klientų pasitikėjimą bei užtikrinti jų pasitenkinimą teikiamomis paslaugomis, įmonė veiklą vykdo laikydamasi Kokybės vadybos reikalavimų ir Lietuvos nacionalinio akreditacijos biuro bei atitinkamų tarptautinių standartų sertifikacinėms įstaigoms keliamų reikalavimų.8

Taip pat naudinga išklausyti įvadinius kursus apie standarto (-ų) reikalavimus ir diegimo gaires.

Įprastai vadybos sistemos kūrimui (ir diegimui) yra suformuojama darbo grupė, kurios nariai turi pakankamai kompetencijos ir žinių apie visus įmonėje vykstančius procesus.

Reikalavimus veiklai nustatantys dokumentai privalo būti specifiški kiekvienai įmonei pagal jos veiklą, dydį. Jie turi būti pakankamai išsamūs sudėlioti visus reikiamus saugiklius tuose procesuose ir jų etapuose, kur kyla ar gali kilti  pavojai paslaugos ar produkto  kokybei, aplinkai ir darbuotojams.

UAB „Sistemų registras“ išduotas Kokybės (ISO 9001) , Aplinkosaugos (14001) , Darbuotojų saugos ir sveikatos (OHSAS 18001) ar integruotų vadybos sistemų sertifikatas galioja 3 metus.  Per šį laikotarpį, vadinamą sertifikavimo ciklu, atliekami planiniai priežiūros auditai – ne rečiau kaip kartą per metus. Priežiūros auditai atliekami užtikrinti, jog įmonėje įdiegta ir sertifikuota vadybos sistema (-os) nuolatos atitinka standartų reikalavimus, yra prižiūrima ir tobulinama. Įprastai priežiūros auditai yra mažesnės apimties, kryptingi – tikrinama ankstesnių auditų metu užfiksuotos dėmesio reikalingos, „silpnesnės“ veiklos sritys. Trečiasiais metais po pirminio sertifikacinio audito būtina atlikti sertifikato atnaujinimo (persertifikavimo) auditą, tuomet išduodamas naujas sertifikatas sekančiam 3 metų ciklui.8

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 61 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2420 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Visuotinės kokybės vadyba Institucijos, atliekančios standartizaciją ir sertifikaciją Lietuvoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Visuotinės kokybės vadyba Institucijos, atliekančios standartizaciją ir sertifikaciją Lietuvoje. (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuotines-kokybes-vadyba-institucijos-atliekancios-standartizacija-ir-sertifikacija-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:58
×