Visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencija ir sprendimų priėmimo tvarka akcinėje bendrovėje


Verslo teisės savarankiškas darbas. Visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencija ir sprendimų priėmimo tvarka akcinėje bendrovėje. Įvadas. Teorinė dalis. Visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencija. Akcininkai. Visuotinis akcininkų susirinkimas. Visuotinio akcininkų susirinkimo sušaukimo iniciatyvos teisė. Informavimas apie šaukiamą visuotinį akcininkų susirinkimą. Aplinkybės, į kurias atsižvelgtina sprendžiant klausimą apie visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimų panaikinimą dėl susirinkimo tvarkos pažeidimo. Balsavimas ir sprendimų priėmimas. Susirinkimo protokolavimas. Visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimų apskundimo tvarka. Praktinė dalis. Steigimo sutartis. Įstatai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Akcinė bendrovė (AB) ar uždaroji akcinė bendrovė (UAB) yra įmonė, kurios kapitalas yra suskirstytas į dalis, vadinamas akcijomis. Tokios įmonės yra ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Šie du įmonių tipai yra vienodai valdomi, turi vienodus valdymo organus, bei gali užsiimti vienoda veikla. Skiriasi tik įstatinio kapitalo dydis, akcininkų skaičius ir prekyba akcijomis.

Pagrindiniai ir būtiniausi valdymo organai, tokio pobūdžio įmonėse, yra vadovas ir visuotinis akcininkų susirinkimas, kiti, nebūtini organai, - stebėtojų taryba ir valdyba.

Administracijos vadovas - tai žmogus, sugebantis kurti žmonių bei daiktų sistemas ir siekti rezultatų pavaldinių pastangomis. Tai dvilypis žmogus, kuris yra:

1. savininkų samdinys, gavęs iš jų teisę naudoti nuosavybę ir jiems atskaitingas

2. didelio darbuotojų skaičiaus samdytojas (darbdavys), reikalaujantis įtempto darbo iš jų.

Visuotinis akcininkų susirinkimas tai yra bendrovės organas, kuris privalo būti kiekvienoje bendrovėje. Šio organo nariai - įmonės akcininkai, kurie priima esminius sprendimus valdant įmonę. Visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimai, priimti Bendrovės įstatuose numatytais visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencijos klausimais, yra privalomi akcininkams, valdybai, generaliniam direktoriui bei kitiems Bendrovės darbuotojams.

Darbo tikslas: suprasti ir įsigilinti į akcininkų susirinkimo kompetenciją ir sprendimų priėmimo tvarką.

Darbo uždaviniai: išspręsti ir pateikti praktinę užduotį.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2013 m.
  • 28 puslapiai (6450 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencija ir sprendimų priėmimo tvarka akcinėje bendrovėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencija ir sprendimų priėmimo tvarka akcinėje bendrovėje. (2013 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/visuotinio-akcininku-susirinkimo-kompetencija-ir-sprendimu-priemimo-tvarka-akcineje-bendroveje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:44
×