Vitaminai ir jų poreikis


Vitaminai ir jų poreikis. Veiksniai lemiantis vitaminų poreikį.


vieningai sistemai. Vitaminai – tai ypatingo biologinio aktyvumo medžiagos, kurios greitina įvairių organų ir sistemų veiklą. Vitaminai yra maistinė medžiaga kuri atlieka svarbia funkcija organizme. Taigi vartodami sveiką maistą yra geriausias būdas gauti pakankama kiekį vitaminų. Mes kurie esame atsakingi už vaiką turime stengtis jį maitinti įvairiai ir sveikai. Nemažai tyrimų rodo, kad vitaminai gaunami su maistu. Kad vaikas gautu pagrindinius vitaminus privalo vartoti maisto produktus, kuriuose būtų augalinis ir gyvūninis maistas (duoną, vaisiai, daržovės mėsos ir pieno produktus), (Praškevičius; Burneckienė; Ivanovienė). Kadangi natūraliame maiste gausu įvairių medžiagų, kuri stiprina vaiko imunitetą, taip pat padeda organizmo ląstelėms tinkamai funkcionuoti ir dalyvauti audinių sudaryme bei energijos gamyboje (Dobkevičiūtė 2015).

Apibendrinimas: Išanalizavusi mokslinę literatūrą ir straipsnius paaiškėjo, kad norint suteikti pilnavertį poreikį įvairių vitaminų labai svarbu vaikui vartoti sveiką maistą, nes tai geriausias būdas gauti pakankama kiekį vitaminų. Vartodamas natūralų maistą vaiko imunitetas stiprėja, padeda organizmo ląstelėms funkcionuoti ir vaikas tampa aktyvus. Vitaminų poreikis kiekvienam vaikui gali skirtingai pasireikšti todėl privalome stebėti jį ir pasirūpinti, kad organizmas gautu visus reikiamus vitaminus.

  • Sveikata Aprašymas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (399 žodžiai)
  • Neringa
  • Vitaminai ir jų poreikis
    10 - 6 balsai (-ų)
Vitaminai ir jų poreikis. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vitaminai-ir-ju-poreikis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:14
×