Vitaminai, jų reikšmė organizmui Natūralūs vitaminų šaltiniai


Vitaminai, jų reikšmė organizmui. Natūralūs vitaminų šaltiniai. Vitaminai. Smulkiamolekuliai organiniai junginiai. Svarba ir panaudojimas. Žmonėms reikalingi 13 skirtingų vitaminų. A,d,e,k. Vandenyje tirpūs vitaminai. A vitamino stokos požymiai sausa oda. Vitaminas A. Karotinoidai- apsauginės augalų medžiagos. Iš aplinkos augalai ima anglies atomus ir iš jų konstruoja sudėtingas karotinoidų molekules. Stokos požymiai dantų. Vitaminas D. Vitaminas E neleidžia atsirasti kraujotakos sutrikimams. Vitaminas E. Labai svarbus kaulams, jungiamajam audiniui bei inkstų veiklai. Vitaminas K. B1,b2,b3,b6,b12,c. Jei trūksta B. Natūralūs B vitamino šaltiniai   Mėsa. Tiaminas – svarbus nerviniam impulsui perduoti. Riboflavinas- skatina medžiagų apykaitą, augimą. Trūkstant šio vitamino lėtėja augimas. Pantotenon rugštis – dalyvauja fermentų sudėtyje. Folio rūgštis. Aktyvuoja CNS veiklą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Vitaminas B. Ir žmonėms ir gyvūnams reikia vitamino C. Vitaminas C.


Iš aplinkos augalai ima anglies atomus ir iš jų konstruoja sudėtingas karotinoidų molekules. Karotinoidai atlieka daug svarbesnę funkciją – ne tik saugo augalų ląsteles nuo puolančių mikroorganizmų, bet ir dalyvauja fotosintezės procese, t.y. Skaido vandens molekules į vandenilį bei deguonį. Ir augalų, ir žmogaus organizme karotinoidai saugo ląsteles. Jei jų nebūtų, -žmogus per keletą minučių mirtų. Jei žmogus atrodo sveikas ir guvus, vadinasi, jo ląstelėse gausu karotinoidų. Ir atvirkščiai, karotinoidų stoka sendina, žmogus atrodo suglebęs ir gležnas Abrikosuose, brokoliuose, morkose, moliūguose, špinatuose – gausu karotinoidų. Tai padeda kraujyje cirkuliuoti šioms medžiagoms. 29 iš 31 JAV vėžio statistika besidominčių mokslininkų teigia, kad kasdien su maistu gaunama daugybė karotinoidų – puiki apsauga nuo šios klastingos ligos.

Labai svarbus kaulams, jungiamajam audiniui bei inkstų veiklai. Gausu žalios palvos lapinėse daržovėse; nemaža jo ir piene, jogurte, kiaušinių tryniuose bei žuvų taukuose.

Tiaminas – svarbus nerviniam impulsui perduoti, aktyvina medžiagų apykaitą. Dėl B1 trūkumo sutrinka CNS, vystosi paralyžiai, raumenų silpnumas.

Riboflavinas- skatina medžiagų apykaitą, augimąTrūkstant šio vitamino lėtėja augimas.

Pantotenon rugštis – dalyvauja fermentų sudėtyje, angliavandenių riebalų apykaitoje. Jo trūkstant lėtėja augimas, vyksta odos uždegiminiai procesai.

Folio rūgštis – skatina eritrocitų, liaukocitų ir trombocitų sintezę. Trūkstant šio vitamino vystosi piktybinė mažakraujystė.

  • MS PowerPoint 161 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (625 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Vitaminai, jų reikšmė organizmui Natūralūs vitaminų šaltiniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Vitaminai, jų reikšmė organizmui Natūralūs vitaminų šaltiniai . (2019 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/vitaminai-ju-reiksme-organizmui-naturalus-vitaminu-saltiniai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 12:32
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo