Vitaminai mitai ir realybė


Įvadas. Vitaminai. Riebaluose tirpūs vitaminai. Vandenyje tirpūs vitaminai. Avitaminozė. Hipovitaminozė. Hipovitaminozių ir avitaminozių priežastys. Vitaminų funkcijos organizme. Mitai apie vitaminus. Išvados. Literatūros sąrašas.

Referato tikslas - išsiaiškinti kas yra vitaminai , kaip jie veikia žmogaus organizme. Sužinoti, kas nutinka kai vitaminų trūksta arba yra per daug, išsiaiškinti populiariausius mitus. Ar vitaminai yra susiję su hormonais.

Vitaminai atsisžvelgiant į tirpumą, skirstomi į dvi grupes :

Hipovitaminozių ir avitaminozių priežastys yra į vairios : egzogeninės ir endogeninės. Pagrindinės priežastys:

Vaistų turinčių antivitamininį poveikiį, vartojimas ;

Kai trūksta vandenyje tirpių vitaminų, pirmiausia sutrinka medžiaagų apykaita tuose audiniuose ir organuose, kuriuoseji aktyviausia : pažeidžiama nervų sistema, virškinimo traktas, od air kraujo gamyba.

1.Vitaminai tai nedidelės molekulinės masės biologiškai aktyvūs organiniai junginiai, kurių reikia, kad organizmas galėtų vykdyti normalią medžiagų apykaitą ir gyvybinę veiklą, taip pat vitaminai nėra sintetinami žmogaus ląstelėse ir turi būti gaunami su maistu.

3.Vieni iš populiariausių vitaminų mitų teigia, kad sveikai ir gerai maitindamiesi mes gausime reikiamą vitaminų kiekį, tačiau mes nežinome ,kaip produktai buvo užauginti ir sveikai maitinantis organizmui gali trūkti vitaminų ,dėl netinkamai paruošto maisto ar padidėjusių organizmo poreikių.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1627 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Vitaminai mitai ir realybė
    10 - 7 balsai (-ų)
Vitaminai mitai ir realybė. (2015 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vitaminai-mitai-ir-realybe.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 20:59
×