Vitaminai. Referatas


Referatas apie vitaminus. Vitaminai referatas referatai. Referatas vitaminai. Maisto papildai referatas. Referatai apie vitaminus. Darbai apie vitamina a. Ivadas paie vitaminus. Vitaminu skaidres. Vitaminai referats. Vitaminu referatas.

Turinys. Įvadas. Uždaviniai. Vitaminai. Mitai apie vitaminus. Vitaminas a. Vitaminas d. Vitaminas e. Vitaminas k. B grupės vitaminai. Vitaminas c. Vitaminas h. Tariamieji vitaminai. Vitaminų nauda kosmetologijoje. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Vitaminai — smulkiamolekuliai organiniai junginiai, kurie turi būti gaunami su maistu ir organizmo naudojami ne energijai išgauti (kaip kad maistas), o kaip valdymo, kofermentinės ir panašios medžiagos. Paprastai organizmas vitamino molekulių negamina visiškai arba gamina pernelyg mažai.

Vitamino terminą 1912m. Pirmasis panaudojo lenkų biochemikas kazimieras funkas (kazimier funk). Žodis sudarytas iš lotyniško žodžio vita (gyvenimas) ir priesagos –amin (aminas), kadangi tuo metu visi žinomi vitaminai priklausė aminams, nors dabar žinoma ir daug kitokių klasių vitaminų.

žmonėms reikalingi 13 skirtingų vitaminų. Jų pats organizmas pasigaminti (susintetinti) negali, todėl privalo gauti su maistu. Nors šių junginių dažnai užtenka gauti labai nedideliais kiekiais, organizmui jie yratikriausiai visi esame girdėję apie vitaminus, tačiau ne visi žinome, kokie vitaminai yra ir kokia yra jų paskirtis, kada juos reikia naudoti, o kada nereibe baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralinių medžiagų, vandens, žmogus su maistu turi gauti ir vitaminų. Vitaminai – svarbi, neturinti kalorijų maisto dalis. Jie svarbūs pasisavinant kitas maisto medžiagas ir panaudojant jas energijai gauti bei kūno struktūrai formuoti. Dalyvaudami sudėtinguose medžiagų apykaitos procesuose, jie palaiko ar padeda palaikyti normalias organizmo funkcijas. Vitaminų žmogaus organizmui reikia labai nedaug, jų normos skaičiuojamos miligramais (mg).

Kai su maistu yra gaunama nepakankamai vitaminų, išsivysto hipovitaminozė. Ji pasireiškia organizmo negalavimu: greitai pavargstama, juntamas silpnumas, mažėja apetitas, žmogus tampa nervingas, susilpnėja atsparumas ligoms. Ilgesnį laiką stingant tik kurio nors vieno vitamino, susergama jam būdinga avitaminoze. Per didelis vitaminų kiekis sukelia hipervitaminozę. Ji pasitaiko perdozavus grynus vitaminus. Todėl juos reikia vartoti labai atsargiai, tiksliai laikantis nurodytų instrukcijose normų. Kiek organizmui reikia vitaminų, priklauso nuo gyvenimo ir klimato sąlygų, mitybos pobūdžio, vitaminų reikšmės medžiagų apykaitai vitaminų poreikis padidėja po ligų, dirbant sunkų fizinį darbą, šalto arba karšto klimato sąlygomis, smarkiai prakaituojant, dirbant su cheminėmis medžiagomis. Kartais vitaminų stoka gali būti valgant ir vitaminingus maisto produktus, mat netinkamai paruoštuose ar netinkamai laikomuose produktuose vitaminai greit yra. Todėl daug žmonių vartoja vitaminus reguliariai, kaip maisto papildus.

  • Microsoft Word 56 KB
  • 2010 m.
  • 20 puslapių (4177 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Vitaminai. Referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vitaminai. Referatas. (2010 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vitaminai-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 09:45
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo