Vitaminas B6


Vitaminas B6, Piridoksinas. Albertas Sent Georgijus 1934 m atrado maisto faktorių. Istorija. Piridoksinas sudarytas iš trijų chemiškai skirtingų elementų piridoksino (spiritas). Sudėtis. Piridoksinas, piridoksalis ir piridoksaminas yra maisto aktyvių kofermento formų šaltiniai. Vitaminas B6 plačiai. Paplitimas. Baltymams, riebalams bei angliavandeniams pasisavinti. Vitaminas B6 reikalingas. Vitaminas B6 pakankamai ilgai išlieka žmogaus organizme. Poreikis ir šaltiniai. Piridoksino stokos požymiai nuovargis. Piridoksino stoka organizmui. Kas šeštas žmogus serga ar skundžiasi įvairiais negalavimais tik todėl. B6 parduodamas be recepto, tabletėmis ir ampulėmis. Gydymas. Vitamino B6 dozės, rekomenduojamos avitaminozės metu. Daugelio moterų, vartojančiu peroralius priešnėštuminius preparatus yra sutrikusi medžiagų apykaita. Neskaitant nepakankamo kiekio. Avitaminozės priežastys. Yra atskiros aminorūgštis, organizme atliekančias skirtingas užduotis. Funkcija. Visi fermentai veikia per naujos Šifo bazės susiformavimą tarp amino rūgšties ir kofermento.

Albertas Sent Georgijus 1934 m atrado maisto faktorių, kuris padėjo pelėms nuo akrodimijos, uodegos ir ausų dermatito, patinimo aplink burną, odos pleiskanojimo. Kiek vėliau jis tai pavadino vitaminu B6.

Vitaminas B6 plačiai paplitęs gamtoje, tačiau mažais kiekiais. Pagrindiniai šaltiniai yra kepenys, inkstai, balta vištiena, tunas. Jo taip pat yra graikiškuose riešutuose, sojose, bananuose, avokado. Naudingi B6 šaltiniai yra mielės, kiaušinio trynys, kviečių grudai, pienas. Šviežio pieno litre yra 0,6 mg vitamino B6. Jis pakankamai atsparus virimui, tačiau suyra veikiant saulei (nors ir trumpai).

Baltymams, riebalams bei angliavandeniams pasisavinti, skrandžio rūgšties sekrecijai, raudonųjų kraujo kūnelių gamybai, kalio bei natrio pusiausvyrai, imuninei sistemai, nervams bei regėjimui, palaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje, palaikyti pastovų vandens kiekį organizme, širdžiai, raumenims bei kraujotakai, plaukams augti.

Vitaminas B6 pakankamai ilgai išlieka žmogaus organizme. B6 ir jo metabolitų šalinimas iš organizmo labai greitai reaguoja į bet kokius vitamino suvartojimo pasikeitimus. Vitamino B6 poreikis proporcingai didėja priklausomai nuo baltymo įsisavinimo ir su amžiumi.

Piridoksino stokos požymiai: nuovargis, prislėgta nuotaika, baimė, nervingumas, dirglumas, plaukų slinkimas, skilinėjantys burnos bei akių kampučiai, kraujotakos sutrikimai, negebėjimas sutelkti dėmesį, rankų bei kojų tirpimas, artritas, raumenų silpnumas, imuniteto silpimas.

  • Maisto technologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 748 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (612 žodžiai)
  • Audrius
  • Vitaminas B6
    10 - 4 balsai (-ų)
Vitaminas B6. (2014 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vitaminas-b6.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:49
×