Vitaminas c skaidrės


Vitaminas c. (askorbo rūgštis). Sužinoti daugiau apie vitaminą C. Pateikti vitamino C. Įvadas. Vitaminai – tai biologiškai aktyvūs organiniai junginiai. Vitaminas C (Askorbo rūgštis). Tai vandenyje tirpstantis. Poreikis. Rekomenduojama paros norma suaugusiam. Pagrindiniai vitamino C šaltiniai. Vitamino C gausu citrusiniuose vaisiuose (citrinose. Funkcijos. Vtaminas C reikalingas kaip pagalbinė medžiaga hidroksilacijoje. Trūkumo simptomai. Esant vitamino C (askorbo rūgšties) trūkumui organizme. Pertekliaus simptomai. Vitamino C perdozavimas pasitaiko labai retai. Išvados. Išanalizavus vitamino C. Literatūros šaltiniai.


Pateikti vitamino C šaltinius. Išnagrinėti vitamino C funkcijas. Išanalizuoti vitamino C teigiamąjį ir neigiamąjį poveikį.

Išanalizavus vitamino C šaltinius, supratome, kad norint būti sveikiems ir gražiems privalome valgyti kuo daugiau mėsos, žuvies, daržovių ir vaisių. Išanalizavus vitamino C funkcijas, sužinojome kad jis padeda išvengti kai kurių širdies ir kraujagyslių ligų, yra svarbus medžiagų apykaitai, dantenoms, stiprina organizmo atsparumą infekcijoms, skatina žaizdų gijimą, dėl antioksidacinio poveikio gali būti naudingas kai kurių vėžio formų prevencijai ir gydymui ir kt. Išanalizavus vitamino C teigiamąjį ir neigiamąjį poveikį, supratome, jog jo trūkumui organizme, susergama skorbutu, o perdozavimas pasireiškia pykinimu, vėmimu ir skrandžio skausmu. Sveikam žmogui, valgančiam pilnavertį maistą, jokių papildomų vitaminų vartoti nereikia. Pilnavertė mityba – kelias į sveiką gyvenimo būdą.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 779 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (597 žodžiai)
  • Dovilė
  • Vitaminas c skaidrės
    10 - 6 balsai (-ų)
Vitaminas c skaidrės. (2016 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vitaminas-c-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:28
×