Vitaminas D


Chemijos skaidrės. Vitaminas D. Darbo tikslas Susipažinti su vitaminu D. Darbo uždaviniai Susipažinti su vitamino D struktūra(kitomis formomis) ir cheminėmis savybėmis. Vitaminas D- grupė sterolių dalyvaujančių kalcio ir fosforo apykaitos reguliacijoje Vitaminas D2 – ergokalciferolis. Struktūra ir savybės. Didžioji dalis vitamino D, kuris reikalingas žmogui. Maisto kalciferoliai rezorbuojami plonojoje žarnoje. Vitamino D struktūra. Vitamino D formos D2 ir D3 nėra aktyvios. Biologinė reikšmė. Vitaminas D reguliuoja mineralinių medžiagų apykaitą (kalcio, fosforo. Poveikis mūsų organizmui. Vaikai, nepakankamai gaudami vitamino D su maistu, ar dėl UV spinduliuotės stokos. Vitamino D trūkumas. Vaikas sergantis rachitu. Suaugę žmonės dėl. Vitamino D hipervitaminozė- susergama jei per didelės vitamino dozės skiriamos ilgesnį laiką. Vitamino D perteklius. Vitamino D2 yra augaliniuose produktuose saulėgrąžų. Vitamino D šaltiniai.


Darbo uždaviniai: Susipažinti su vitamino D struktūra(kitomis formomis) ir cheminėmis savybėmis; Sužinoti apie biologinę reikšmę; Išsiaiškinti koks yra poveikis mūsų organizmui; Vitamino D trūkumo ir pertekliaus simptomai; Sužinoti iš kur mūsų organizmas pasisavina vitaminą D; Sužinoti kokia yra paros dozė.

Vitamino D formos D2 ir D3 nėra aktyvios. Aktyviausia forma yra 1,25- dihidroksicholekalciferolis (1,25-(OH)2- D3) vadinamas prieskydinių liaukų hormonu. Susidaro dviem etapais: inkstuose ir kepenyse, katalizuojant fermentams hidroksilazėms . Svarbiausios funkcijos: 1. Kalcio ir fosforo jonų reabsorbacija plonojoje žarnoje; 2. Reabsorbacija inkstų kanalėliuose; 3. Kaulų mineralizacija.

  • Chemija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Laura
  • 15 puslapių (470 žodžių)
  • Chemijos skaidrės
  • MS PowerPoint 197 KB
  • Vitaminas D
    10 - 3 balsai (-ų)
Vitaminas D. (2015 m. Sausio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/vitaminas-d.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:28