Vitaminas E kosmetologo praktikoje


Įvadas. Vitaminas e kosmetologo praktikoje. Sintetinis ir natūralus vitaminas E. Antioksidacinė vitamino E funkcija. Kitos funkcijos. Maisto produktai, kuriuose yra vitamino E. Preparatų apžvalga.

Išskiriant kosmetines procedūras galima būtų paminėti vitamino poveikį nagų odelėms – manikiūro pradžioje ištepus vitaminu nagų odeles, jos suminkštėja, veikia kaip drėkiklis ir minkštiklis, dar jis puikiai tinka skilinėjančių plaukų galiukų priežiūrai. Taip pat vitaminu E galima gydyti pūslelinę ir įtrūkusius lūpų kampučius. Puikus būdas pridrėkinti ir pamaitinti odą yra įlašinti vitamino E į vonia ir joje pagulėti, naudinga ir odai ir plaukams. Vitaminas E gali pasitarnauti ir kaip puiki demakiažo priemonė – jis giliai valo odą, suteikia jai sveiko spindesio. Plaukų priežiūrai jis taip pat turį didelį poveikį – stabdo plaukų slinkimą, aktyvina kraujotaką – taip skatindamas plaukų augimą

Vitamino E yra beveik visuose maisto produktuose, didesnį kiekį šio vitamino galima rasti šiuose produktuose: aliejuose (kukurūzų, sėmenų, alyvuogių ir saulėgrąžų), špinatuose, brokoliuose, kukurūzuose ir grūdinėse kultūrose, alyvuogėse, kviečių daiguose, alyvuogėse, sojų pupelėse, šparaguose, avokaduose ir riešutuose (migdolų ir lazdyno).  Jis nesuyra virimo metu, bet yra neatsparus šarmams.. Tačiau net ketvirtadalis planetos gyventojų smarkiai kenčia nuo šio vitamino trūkumo. Iš dalies tai susiję su tuo, kad produktuose, kuriuose yra vitamino E, taip pat gausu ir riebalų ir žmonės stengiasi juos iš savo raciono išbraukti.

Vitamino E preparatus galima rasti dvejuose maisto papildo pavidaluose, t.y., kapsulėmis ir skysta forma.Vitamino E stokai kompensuoti paprastai vartojami geriamieji preparatai kapsulėmis, odos problemoms spresti – skysta forma. Maisto papildų sudėtyje vitaminas E gali būti natūralios kilmės arba sintetinis. Iš natūralių šaltinių išgaunamas vitaminas E yra žymimas d-alfa tokoferolis, d-alfa tokoferolio sukcinatas, RRR-alfa tokoferolis. Gali būti ir natūralių vitaminų mišiniai alfa, beta, gama. Sintetinis būna tik dl-alfa. Kapsulė – kieta, dozuota vaisto forma. Kapsulėmis išleidžiamos nemalonaus kvapo ir skonio, nepatvarios vaistinės medžiagos.

Normaliai maitinantis gauti rekomenduojama paros dozę vitamino E su maistu nesunku. Didesnį kiekį šio vitamino galima rasti šiuose produktuose: aliejuose, špinatuose, brokoliuose, kukurūzuose ir grūdinėse kultūrose, alyvuogėse, kviečių daiguose, alyvuogėse, sojų pupelėse, šparaguose, avokaduose ir riešutuose.

  • Kosmetologija Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1867 žodžiai)
  • Rita
  • Vitaminas E kosmetologo praktikoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Vitaminas E kosmetologo praktikoje. (2015 m. Rugpjūčio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/vitaminas-e-kosmetologo-praktikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:41
×