V.Krėvė Skerdžius Pagrindinio veikėjo charakteristika


Skerdzius aprašymas. Skerdzius knyga. V.kreve skerdzius aprasymas. Vincas kreve skerdzius aprasymas. Vincas kreve skerdzius tema. Skerdžiaus charakteristika. Skerdžius knygos aprašymas. Skirgaila charakteristika. V. krėvė skerdžiau charakteristika. Skerdzius analize.

V. Krėvė apsakyme “skerdžius” sukūrė šviesų lapino paveikslą. Tai šimtametis skerdžius, tikras lietuvos girių gyventojas. Jau pačioje apsakymo pradžioje lapinas gretinamas su grainio liepa. Ši paralelė tęsiasi per visą kūrinį. Jei liepoj “žvirbliai nuolat vestuves kelia, ir volungės dažnai graso ievai, ir strazdas švirkštauja…”, tai ten, kur skerdžius pasirodo, “šunys pjaunasi, kaimo vaikai rėkauja”.

Tai šimtametis skerdžius, tikras Lietuvos girių gyventojas. Jei liepoj žvirbliai nuolat vestuves kelia, ir volungės dažnai graso ievai, ir strazdas švirkštauja , tai ten, kur skerdžius pasirodo, šunys pjaunasi, kaimo vaikai rėkauja .

Linksmai šlamėjo liepa, linksmai gyveno ir lapinas. Nors dūminė jo pirkelė, nors neturi senelis jokio turto, nors žmonės mėgsta iš jo pasijuokti, bet jis visuomet linksmas, pasitikįs savimi, kupinas gyvenimo džiaugsmo kaip tikras gamtos vaikas.

Skerdžius su nepaprasta meile kalba apie mišką: vėl kaip gali būto gera, kur nėra miško! Be miško suskursta žmogus . Jo kalboje daugybė vaizdingų veiksmažodžių, taiklių sinonimų, kuriuos ne be reikalo autorius įdeda į senuko lūpas. Tik senasis lapinas, daugelį metų praleidęs miškuose ganydamas gyvulius, gali girdėti, kaip kuoja pašvokščia ir epušė lapais paskambina, ir eglė pasiūbuoja, ir berželis, kasas taisydamas, pakušta . Ypač meilė gamtai išryškėja ginant liepą. Gailisi senelis ne tik liepos, kurią žada nukirsti, bet ir naikinamų miškų.

Lapinas – tai tiesiog vaikščiojanti tautosaka. Pasakos, padavimai, kuriuos jis sekdavo vaikams, rodo, kad jis neskiria pasakų pasaulio nuo tikrovės. Pripasakoja, primeluoja vaikams apie vilkus, kurie medžiuose vaikus peri, apie laumes, kurios gaudo blogus vaikus ir balosna murkdo, apie miškinius, kurie žmones paklaidina. Pasakodavo ir apie senovę vis pagrąžindamas, kai girdavo galingus žmones, kurie nei vilkų, nei miškų nebijodavę. Primeluodavo tiek, kad vaikai kojas nuo suolo nuleisti bijodavę.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (368 žodžiai)
  • Gimnazija
  • V.Krėvė Skerdžius Pagrindinio veikėjo charakteristika
    10 - 1 balsai (-ų)
V.Krėvė Skerdžius Pagrindinio veikėjo charakteristika. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/vkreve-skerdzius-pagrindinio-veikejo-charakteristika.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 20:34
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo