V.M.Putinas Altorių Šešėly


V.m.putinas altoriu sesely santrauka. V m putinas altoriu sesely. Putinas altoriu sesely meiles tema. Altoriu sesely 3 dalies santrauka. V.m putinas altoriu sesely. Altoriu sesely santrauka 3 dalis. Altoriu sesely skaidres. Altorių šešėly 3 dalis. Meiles tema altoriu sesely. Altorių šešėly analizė.

V. Putino romanas "altorių šešėly" yra psichologinio pobūdžio. Čia autorius nagrinėja žmogaus asmeninės laisvės , kūrybos problemas. Jo pagrindinis veikėjas liudas vasaris ieško kelio į žmogaus laisvę. Galima išskirti tris etapus, kuriuos vasaris praėjo, ieškodamas kelio į asmeninę laisvę. Pirmasis etapas atitinka i-ąją romano dalį - "bandymų dienos". Joje sužinome, kad liudas įstojo į seminariją dėl tėvų noro, dėl baimės prarasti religinį tikėjimą ir dėl noro tarnauti lietuvai.

V. M. Putino romanas altorių šešėly yra psichologinio pobūdžio.

Pirmasis etapas atitinka i-ąją romano dalį - bandymų dienos . Pirmom dienom seminarijoje jis uoliai atlikinėja pareigas, stengiasi gerai mokytis, būna paklusnus. Tačiau liudas pajunta, kad šiam darbui jis neturi nei menkiausios dievo kibirkšties . Tai pradeda žlugdyti jo asmenybę, tačiau teikia medžiagos kūrybai. Dvasinė vyriausybė bando jam nurodinėti, ką jam kurti, kokias problemas nagrinėti. Šis asmenybės žlugdymas teikia vasariui daug abejonių dėl pašaukimo, spręndžia klausimą dėl asmenybės laisvės ir jos sugniuždymo. Vasaris jaučia, kad jis turi talentą ir gali gerai rašyti. Tą jis bando daryti įsijungęs į slapto būrelio veiklą. Norą tapti laisvu žmogumi padidina ir meilė. Vasaris, kaip ir kiekvienas žmogus, turi šį gilų jausmą ne tik moteriai, bet ir gamtai. Vasaris stengiasi sugniuždyti savo poeto prigimtį, asmenybę, atsiriboti nuo šio pasaulio ir jo džiaugsmų, sakydamas, kad visa tai ne jam.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (430 žodžiai)
  • Gimnazija
  • V.M.Putinas Altorių Šešėly
    8 - 1 balsai (-ų)
V.M.Putinas Altorių Šešėly. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vmputinas-altoriu-sesely.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 17:29
×