Vokiečių ir portugalų analizė pagal E. T. Hall, R. D. Lewis ir G. Hofstede kultūrų grupavimo teorijas


Vokiečių ir portugalų analizė pagal Hall. Lewis ir Hofstede kultūrų grupavimo teorijas vokietija. Individualizmas – kolektyvizmas. Vyriškumo – moteriškumo. Ilgalaikė – trumpalaikė orientacija.


Pagal dėmesį, kuris telkiamas į pagarbą (santūrūs, intravertai) (Lewis 2002:42-56)

Amerikiečių kultūros sociologas E. Hall šalis skirsto į aukšto bei žemo konteksto komunikacijos stilius. Mokslininkas teigia jog kultūros gali būti skirstomos pagal kultūrinį stilių, kuriuo jos komunikuoja viena su kita. Vokiečių komunikacija yra apibrėžta išsamiomis teksto ir kalbos taisyklėmis, todėl ši šalis priskiriama žemo konteksto kultūrų kategorijai.

Galios distancijos indeksas Vokietijoje – 35 balai. Vokietija yra labai decentralizuota šalis, kurioje palaikoma stipri vidurinė klasė. Nenuostabu, kad ji yra tarp mažesnės galios distancijos šalių. Bendrai nustatomos teisės palyginus yra didelės ir į jas turi atsižvelgti vadovybė. Tiesioginis bendravimo ryšys ir susitikimo stilius yra bendras, kontrolė atmetama, o iš lyderių yra tikimasi patirties ir žinių.

Neapibrėžtumo vengimas. Vokietija yra viena iš šalių, kurios vengia neapibrėžtumo (65 balai). Pirmenybė teikiama dedukciniam o ne indukciniam požiūriui, ar tai būtų mąstymas, pristatymas ar planavimas: norint tęsti, turi būti pateikta sisteminga apžvalga. Tai taip pat atsispindi teisinėje sistemoje. Išsami informacija yra vienodai svarbi norint įsitikinti, kad tema arba projektas yra gerai apgalvoti. Esant situacijai, kai pasitikėjimas savo sprendimais neužtikrina didelio vadovo pasitikėjimo, vokiečiai labiau linkę kompensuoti didesnį neapibrėžtumą, griežtai remdamiesi patirtimi.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1210 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eva
  • Vokiečių ir portugalų analizė pagal E. T. Hall, R. D. Lewis ir G. Hofstede kultūrų grupavimo teorijas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vokiečių ir portugalų analizė pagal E. T. Hall, R. D. Lewis ir G. Hofstede kultūrų grupavimo teorijas. (2019 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokieciu-ir-portugalu-analize-pagal-e-t-hall-r-d-lewis-ir-g-hofstede-kulturu-grupavimo-teorijas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 29 d. 09:40
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo