Vokiečių okupacija referatas


Lietuva vokiečių okupacijos metais referatas. Skaidres apie vokieciu okupacija. Lietuvos naciu okupacija referatas. Naciu okupacija skaidres.

Vokietijos okupacija.Įvadas. A. Hitlerio rytų politika. Karo pradžia ir vokiečių okupacinės administracijos įvedimas. Dvasinis genocidas (germanizacija). Bandymai suvokietinti kai kurias gyventojų grupes ir pavienius asmenis. Literatūros sąrašas.

Besikeičiančios Lietuvos okupacijos trukdė normaliai istorijos raidai. Pokario dešimtmečiais apie nacių okupaciją Lietuvoje buvo parašyta dešimtys knygų ir dar daugiau straipsnių. Dokumentų vertė nebuvo vienoda, dėmėsio vertesnių rašytinių šaltinių nebuvo daug. Istorikų galimybes varžė informacijos stoka. O dabar atėjo palankus metas tyrinėti okupacijos laikotarpį. Nebeliko kliūčių naudotis Lietuvos ir užsienio dokumentais ir archyvais. Lietuva XX a. išgyveno dvi okupacijas: sovietų ir nacių. Rašydami apie vieną, neužmirškime ir kitos. Abiejų rėžimų tikslai buvo panašūs: užgrobti Lietuvos žemę ir sunaikinti lietuvių tautą.

Globaliniuose Trečiojo reicho planuose, Lietuva tebuvo mažas žemės lopinėlis. Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes naciai laikė nesavarankiškomis valstybėmis, bet Sovietų Sąjungos dalimi.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (708 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ieva
  • Vokiečių okupacija referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vokiečių okupacija referatas. (2013 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokieciu-okupacija-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 13:56
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo