Vokietija. Ekonominės geografijos referatas.


Vokietijos geografine padetis. Vokietiją referatas. Vokietija skaidres. Referatas vokietija. Vokietijos skaidres. Kursinis geografija. Vokietija europos sajungoje skaidres. Ekonomine geografija kas tai?. Ekonomikos geografija. Ekonomines geografijos referatai.

Įvadas. Geografinė padėtis, bendri duomenys. Gamtinis apibūdinimas. Trumpa istorinė apžvalga. Gyventojai, kultūra, religija, tradicijos. Gamtos išteklių svarba valstybės ekonominiam vystymuisi. Turizmas. Ryšys su Lietuva. Išvados. Literatūra. 1 priedas (Vokietijos geografinė padėtis). 2 priedas (Vokietijos žemės).

Vokietija yra viena svarbiausių europos sąjungos šalių. Vokiečių kalbą kaip gimtąją europos sąjungoje vartoja didžiausias gyventojų skaičius. Vokietijos ekonomika užima trečiąją vietą pasaulyje. Čia gaminami automobiliai, tiksliosios mašinos, elektroninė ir ryšių įranga, cheminės medžiagos ir farmacijos produktai bei daug kitų gaminių.

Aš manau, kad vokietija yra įdomi šalis ne tik ekonominiu bei geografiniu aspektu, bet ir kultūriniu požiūriu – vokietija yra vadinama moklslų šalimi, jojgyventojų skaičius – 82,4 mln. (iš jų - 91,5 proc. Vokiečių, 2,4 proc. Turkų, 6,1 proc. Kitų tautų, daugiau vokietijos federacinė respublika yra vakarų europos valstybė, nusidrėkusi nuo šiaurės ir baltijos jūrų iki žemyno centro ir toliau (1 priedas). Ji ribojasi šiaurėje su šiaurės jūra, danija bei baltijos jūra, rytuose su lenkija ir čekija, pietuose su austrija bei šveicarija, o vakaruose su prancūzija, liuksemburgu, belgija bei nyderlandais. Vokietija yra viena iš didžiųjų europos sąjungos narių, sąjungoje turinčių daugiausia teisių. Taip pat vokietija yra jto (jungtinių tautų organizacija), oecd (organisation for economic and social cooperation), nato (north atlantic treaty organization), osze (organisation für sicherheit und zusammenarbeit in europa) bei g8 (didysis aštuonetas) narė. Vokietijos bvp dydis yra trečias pasaulyje, todėl vokietija laikoma viena turtingiausių ir ekonomiškai pajėgiausių šalių pasaulyje.

šių dienų vokietija yra federacinė valstybė: ją sudaro 16 savarankiškų žemių (2 priedas), turinčių savo sostines, parlamentus (bundesratus), vyriausybes. Šios vyriausybės yra gavusios didelius įgaliojimus. Aukščiausia šalies valdžia priklauso prezidentui, o įstatymus leidžia bundestagas (vokietijos parlamentas).

Kiekviena vokietijos žemė skiriasi gamtos bei ūkio ypatumais. Šiaurinėse žemėse didelio intensyvumo žemės ūkis plėtojamas kartu su uostamiesčiams būdinga pramone. Vestfalija – pagrindinis anglių ir plieno bei su šiomis žaliavomis susijusios mašinų gamybos ir chemijos pramonės centras. Pietinės žemės pasižymi kalnuotu reljefu, se vokietija yra vidurio europos šalis, todėl jos paviršius trimis pakopomis kyla iš šiaurės į pietus. Jūrų pakrantės vokietijoje yra labai raižytos. Jose gausu iš jūrų ir upių sąnašų susidariusių smėlio seklumų, salų ir nerijų, kurių dalis, dambomis atitverta nuo jūros, yra žemiau jos lygio. Krašto šiaurėje plyti šiaurės vokietijos žemuma, susiformavusi iš ledynų suneštų nuogulų.

  • Microsoft Word 335 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2481 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marijus
  • Vokietija. Ekonominės geografijos referatas.
    10 - 1 balsai (-ų)
Vokietija. Ekonominės geografijos referatas.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokietija-ekonomines-geografijos-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 05:44
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo