Vokietija pristatymas (2)


Vokietija. Vokietija. Kultūra. Vokietijos visuomenė. Vokiečių būdas. Vokiečių ryšys. Planavimas. Dovanos, elgesys esant svečiuose. Vokiečių verslo etiketas. Išvaizda. Neverbalinis vokiečių bendravimas. Būtina žinoti vykstant į Vokietiją.

95 % gyventojų gimtoji kalba yra vokiečių. Populiariausios imigrantų kalbos yra turkų, lenkų ir rusų. 67 % Vokietijos gyventojų moka bent vieną, 27 % – bent dvi, ir 8 % – bent tris kalbas neskaitant gimtosios. Vokietijoje pasiskirstymas pagal religiją yra ganėtinai tolygus, daugiausiai- krikščionių, musulmonų bei budistų.

Vokietijoje gyvena apie 82 mln. žmonių, apie 15 mln. iš jų yra kilę imigrantų šeimų – 7 mln. iš jų yra užsieniečiai, 8 mln. - turi Vokietijos pilietybę. Vokietijos visuomenę formuoja skirtingas gyvenimo būdas ir etnokultūrinė įvairovė. Nepaisant pokyčių visuomenėje, šeima išlieka svarbiausia socialinio ryšio grupe. Dauguma žmonių turi įgiję gerą išsilavinimą, palyginus su kitomis šalimis, turi aukštą gyvenimo lygį ir veiksmų laisvę, kuriant individualų gyvenimą.

Vokiečiai yra labai kruopštūs, todėl rengiami projektai planuojami ir gali užimti daug laiko, tačiau vokiečiai itin punktualūs todėl visi projektai pristatomi numatytu laiku.

Punktualumas yra būtinybė Vokietijoje. Vėlavimas, net ir kelias minutes, yra didelis įžeidimas. Verslo situacijose būtina pasisveikinti, paspaudžiant ranką, posėdžio pradžioje ir pabaigoje. Taip pat spaudžiant ranką privaloma žiūrėti tiesiai į akis. O linktelėjimas yra geras būdas padaryti gerą pirmąjį įspūdį. Vokiečiai nemėgsta netikėtumų. Staigus verslo sandoris, net jei jis gali pagerinti rezultatus ar įmonių veiklą, yra netoleruojamas.

Vokiečiai itin nemėgta humoro verslo situacijose. Verslo susitikimuose amžius yra labai svarbus, o vyresnieji, nesvarbu kokias pareigas užimtų, yra viršesni už jaunimą. Prasidedant posėdžiui, vyresnieji įeina pirmi, o vėliau jaunimas. Vokiečiai išlaiko asmeninę erdvę aplink save. Net ir parduotuvėse prie kasos jie išlaiko nemažą atstumą.

  • Geografija Projektas
  • MS PowerPoint 1452 KB
  • 2016 m.
  • 29 puslapiai (1378 žodžiai)
  • Indre
  • Vokietija pristatymas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Vokietija pristatymas (2). (2013 m. Birželio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokietija-pristatymas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 09:21
×