Vokietija referatas (3)


Įvadas. Apie šalį. Vokietija Europoje. Vokietijos integracijos motyvai. Užsienio politika. Užsienio politika globalizacijos epochoje. Pagrindiniai Vokietijos užsienio politikos bruožai. Politika demokratiškas partneris pasaulyje. Ką Vokietijai reiškia euras? Vokietijos Pirmininkavimas ES nauji iššūkiai ir perspektyvos. Sutartis dėl Konstitucijos Europai. Energetika ir aplinkosauga. Plėtra. Pirmininkavimo šūkis. Tobulinimo ir plėtros iniciatyvos. Europos Sąjungos ateities uždaviniai. Aktyvus dalyvavimas Europos integracijoje. Populiarus tarptautinis partneris. Ekonomika stipri ekonomika pasaulinėje rinkoje. Mokslas inovatyvi švietimo ir mokslinių tyrimų šalis. Išvados. Naudota literatūra.

Nuo septintojo dešimtmečio pabaigos, ypač nuo Vilio Brandto kancleriavimo laikų (1969–1974 m.), šiuos užsienio politikos bruožus papildė santykių su Lenkija ir kitomis Vidurio bei Rytų Europos valstybėmis sureguliavimo politika, kuri nuolat vystėsi toliau.

Tačiau Vokietijos užsienio politikos pagrindas, kurį klojo visos be išimties Federalinės Vyriausybės, buvo ir yra visapusiška šalies integracija į daugiašalio bendradarbiavimo struktūras. Po karčios dviejų pasaulinių karų patirties kaimyninės valstybės, integracijos ir kontrolės pagalba siekė sulaikyti vokiečius nuo jėgos prasiveržimo ar savavališkų veiksmų; tai skatino ir elementarūs vokiečių poreikiai – gyventi taikiai, saugiai, pasiturinčiai ir demokratiškai, bei suvokimas, kad jų šalies integracija atvers kelią Vokietijos suvienijimui.

Suvienytai Vokietijai dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje prasidėjo ypatingų iššūkių metas. Iš vienos pusės reikėjo susidoroti su naująja vidaus tvarka, iš kitos pusės vokiečiai tuo pačiu susidūrė su nauju, neįprastu vaidmeniu užsienio politkoje. Tai yra tik viena medalio pusė. Yra ir kita: Vokietijos suvienijimas prieštarauja bendroms iširimo, žlugimo arba taip pat ir sunaikinimo tendencijoms pasaulyje. Sovietų Sąjungos, Jugoslavijos bei Čekoslovakijos žlugimas arba iš dalies iš vidaus, iš dalies iš išorės vykdytas Etiopijos, Somalio ir Sudano ardymas – jei minėti tik juos - staiga padidino politinio gyvenimo veikėjų (net jei tai ne visada buvo pripažintos valstybės) skaičių ir tuo pačiu sąlygojo staigų sudėtingų problemų didėjimą.

Tai kelia iki šiol nežinomus iššūkius užsienio ir saugumo, ekonomikos ir finansų, plėtros ir aplinkos apsaugos politikai, kadangi tai yra įvairių konfliktinių aplinkybių pasekmės: etniniai ir religiniai konfliktai, sienų nustatymo ir išteklių klausimai, sunki padėtis mitybos ir higienos srityje dažnai susiję vienas su kitu ir sudaro savo jėgomis nebeįveikiamą junginį. Pirmojo XXI amžiaus dešimtmečio pabaigoje vien Afrikoje suskaičiuojama 16 mln. pabėgėlių ar perkeltųjų šalies viduje. Sprendžiant problemą, Vokietijai keliami ypatingi reikalavimai, kadangi Vokietija yra ne tik pasiturinti šalis; ji, palyginus su kitomis Europos šalimis, turi trumpą, jau po Pirmojo pasaulinio karo nutrūkusią kolonijinės valstybės tradiciją. Taigi, Vokietija yra populiariausias partneris ekonominio bendradarbiavimo ir vystymo srityje. Vokietija, kasmet skirdama beveik 14 mlrd. JAV dolerių, yra antra pagal dydį pagalbos teikėja po JAV, po jų seka Didžioji Britanija, Prancūzija ir Japonija.

Vokietijos Kanclerė Angela Merkel sausio 17d. Europos Parlamento nariams Strasbūre vykstančioje plenarinėje sesijoje pristatė Vokietijos Pirmininkavimo ES gaires.Vokietijos politinė dienotvarkė ES šį pusmetį bus gan plati:

bus ieškoma būdų užtikrinti energetinių resursų tiekimo saugumą, kovoti su pasauliniu atšilimu, aplinkosaugos problemomis;

bus siekiama sutelkti Europos valstybes kalbėti vienu balsu dėl politinių įvykių pasaulyje. Užsienio politikoje bus taisomi pašliję transatlantiniai santykiai, derybos su įtaką didinančia Rusija, diegiami geros kaimynystės principai bei sprendžiami nesibaigiantys konfliktai Artimuosiuose Rytuose.

Vokietija yra pasirengusi pralaužti sąstingio ledus sprendžiant Sutarties dėl Konstitucijos Europai klausimus. Vokietija yra pasirengusi ES mastu rengti viešus svarstymus bei konsultacijas dėl šios sutarties. Vokietija yra užsibrėžusi pateikti savo pasiūlymus birželį po prezidento rinkimų Prancūzijoje. Tačiau ambicingų tikslų Vokietijai bus sunkoka pasiekti, nes pozityvios permainos Sutarties dėl Konstitucijos Europai klausimu gali įvykti tik po rinkimų Prancūzijoje bei Olandijoje.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2014 m.
  • 22 puslapiai (6053 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Vokietija referatas (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Vokietija referatas (3). (2014 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokietija-referatas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:53
×