Vokietijos finansai


Vokietijos finansų sistemos apžvalga. Įvadas. Vokietijos padėtis. Vokietijos finansų sistema. Vokietijos finansinės institucijos. Kreditinės veiklos priežiūros federalinė institucija. Vokietijos federalinis bankas. Vokietijos finansinių institucijų veiklos priemonės. Vokietijos finansų rinka. Vokietijos ekonominė padėtis.Išvados. Literatūra.

Paradoksalu, tačiau pablogėjusi euro zonos padėtis išėjo į gerą vokiečių ekonomikai. Prieš euro įvedimą Vokietija kentėjo nuo pervertintos markės, kuri pabrangino Vokietijos eksportą. Kitos šalys netgi specialiai laikė savo valiutų kursus žemesnius, kad galėtų nukonkuruoti vokiškas prekes. Tad vien euro įvedimas, kuris nebeleido euro zonos narėms manipuliuoti savo valiuta, buvo pliusas Vokietijai. Be to, euras yra pigesnis už Vokietijos markę. Taigi atpigo ir vokiškas eksportas. Pasak buvusio Baracko Obamos patarėjo bei ekonomikos žurnalisto Steve’o Rattnerio, nuo 1999 metų, kai buvo įvestas euras, Vokietijos konkurencingumas padidėjo beveik 20 proc. „Nuvertinto euro suteiktas ekonominis stimulas yra toks galingas, jog šiandien Vokietijoje labiausiai nerimaujama, kad ekonomika gali perkaisti ir sukelti infliaciją“, – aiškina S. Rattneris. Vienos žinomiausių idėjų kalvių – Vašingtone įsikūrusio Petersono tarptautinės ekonomikos instituto mokslininkai Olivieris Jeanne’as, Arvindas Subramanianas bei Johnas Williamsonas pritaria ryšiui tarp skolų krizės ir Vokietijos dabartinės sėkmės. „Euras Vokietijai yra naudingas, o labiausiai – jos eksportui, nes jis silpnesnis nei Vokietijos markė todėl, kad euro zonai priklauso tokios šalys kaip Graikija ir Airija“. Nepaisant geros dabartinės vokiečių ekonominės padėties, šalies ateitis, kaip ir visos Europos, nėra aiški . Visų pirma, pagrindinėms Vokietijos eksporto rinkoms sekasi sunkiau. Kinijos ekonomikos augimas nuo dviženklio skaičiaus pereina prie vienaženklio. Euro zonos narių ekonomika traukiasi. Nors skolų krizė padėjo Vokietijos ekonomikai, euras jai yra gyvybiškai svarbus. Kadangi Vokietija tapo Europos augimo varikliu ir taupymo pavyzdžiu, jai tenka didžiausia ne tik politinė, bet ir finansinė atsakomybė už prasiskolinusias Europos šalis. Kitaip tariant, neaišku, kiek vokiečiai dar turės sumokėti į Europos gelbėjimo fondą. Nepaisant klibančio euro, 2011 metų gruodžio apklausos parodė, jog į ateitį Vokietijos gyventojai žvelgia pakankamai optimistiškai. Nors 2012 metais šalies ekonomika nebepajėgs palaikyti tokio augimo kaip pastaruosius porą metų, tačiau, ekonomistų teigimu, nuosmukis bus negilus ir trumpas.

Vokietija savo sėkmės receptą – taupymą, konkurencingumo didinimą bei griežtą finansų politiką – bando primesti skolų krizėje atsidūrusioms šalims. Bet ne visos šalys gali sekti Vokietijos pėdomis ir tapti eksporto milžinėmis. Kai kurios turi specializuotis kitose srityse.

  • Microsoft Word 743 KB
  • 2016 m.
  • 23 puslapiai (5434 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Vokietijos finansai
    10 - 2 balsai (-ų)
Vokietijos finansai. (2013 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokietijos-finansai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 22 d. 21:36
×