Vokietijos ir Italijos suvienijimai


Italijos ir vokietijos suvienijimas. Vokietijos ir italijos suvienijimas. Italijos ir vokietijos suvienijimai. Italijos suvienijimas. Vokietijos suvienijimas. Italijos ir vokietijos susivienijimas. Vokietijos italijos suvienijimas. Italijos vokietijos suvienijimas. Italijos ir vokietijos suvienijimas konspektas. Vokietijos susivienijimas.

Vokietijos suvienijimas. Italijos suvienijimas. Pramonės perversmas. Suskilus Frankų imperijai, susikūrė trys valstybės: Vokietija, Italija, Prancūzija. XV-XVI a. pr. Vokietija buvo vadinama Šventąja Romos imperija. Tai buvo feodalinių valdų sąjunga. Iš 300 valstybių stipriausia buvo Austrijos imperija.

Suskilus frankų imperijai, susikūrė trys valstybės: vokietija, italija, prancūzija. Xv-xvi a. Pr. Vokietija buvo vadinama šventąja romos imperija. Tai buvo feodalinių valdų sąjunga. Iš 300 v 1848 m. Revoliucijos paskatintas tautinis sąjūdis už vieningopo tautų pavasario iškilo prūsija, kuri kartu su austrija siekė suvienyti vokietiją. Naujasis prūsijos karalius vilhelmas i ir kancleris otas von bismarkas pasiryžo suvienyti valstybę be austrijos. 1864 m. Vyko prūsijos ir austrijos karas dėl šlėzvigo ir holšteino su danija. 1866 m. Vyko karas su austrija. Austrija pralaimėjo ir buvo išstumta iš vokietijos vienijimo. Trečiasis karas dėl vokietijos suvienijimo su prancūzija vyko 1870-1871 m. 1871 m. Vokiečiai versalyje paskelbė apie vokietijos suvienijimą. Suvienijimo būdas buvo vadinamas geležimi ir krauju.

1871m. Vokietija paskelbiama imperija, o1848-1849 m. Revoliucija italijoje buvo pralaimėta, bet ir toliau buvo gvildenamos idėjos sukurti vieningą valstybę. Nesėkmingi sukilimai vyko milane, neapolyje, popiežiaus srityje, nes tų sukilimų nerėmė nei miestiečiai, nei valstiečiai. Sukilimus rengė dž. Madzinis, dar 1831 m. Įkūręs organizaciją jaunoji italija , kuri siekė sukurti nepriklausomą italijos respubliką, jose nedalyvavo dž. Garibaldis, nes jaunosios italijos nariai ieškojo kitų valstybių paramos.

Sardinijos ministras pirmininkas k. B. Kavūras rūpinosi šalies ūkiu. Sudarė naudingas prekybos sutartis su anglija, prancūzija, olandija, padidino kariuomenę. Siekė išvaduoti žemes iš austrijos valdžios. Užsitikrino napoleono iii paramą(1858 m. Slaptas susitarimas; už paramą sardinija įsip1859-1861 m. Vyko sardinijos karas su austrija. Austrija atsisakė lombardijos(ji prisijungė prie italijos), bet išlaikė veneciją. Prie sardinijos buvo prijungta centrinė italija. Popiežiaus valdžioje liko tik romos miestas ir jo apylinkės. Prancūzijai atiduota nica ir sevoja. 1859 m. Sukilimai vyko toskanoje, parmoje ir modenoje, nes jos norėjo prisijungti prie italijos. Šios sritys buvo prijungtos prie sardinijos. 1860 m. Sukilimas vyko sicilijoje. Jį parėmė sicilijos saloje išsilaipinusi garibaldžio tūkstantinė 1861 m.

  • Istorija Konspektas
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (917 žodžiai)
  • Vokietijos ir Italijos suvienijimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Vokietijos ir Italijos suvienijimai. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokietijos-ir-italijos-suvienijimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:39
×