Vokietijos ir jos sąjungininkų pralaimėjimas Europoje


Vokietijos ir jos sąjungininkų pralaimėjimas Europoje. Kauno maironio universitetinė gimnazija. Kaunas. Antihitlerinės koalicijos susidarymas ir Teherano konferencija. Vokietijos įsigalėjimas Europoje gązdino JAV visuomenę ir politikus. 1942 m. 1943 m. lapkričio 28 d. (gruodžio 1 d. ) Teherane susitiko Stalinas, Čerčilis ir Ruzveltas. Raudonosio armijos puolimas 1943 m. pabaigoje – 1944 metais. Po Kursko mūšio Raudonoji armija pradėjo puolimą Rytų fronto pietuose. Vengrijos valstybės galva. Antrasis frontas. Anglai ir amerikiečiai ilgai delsė pradėti plataus mąsto puolimą Europoje. Plataus mąsto puolimą Didžioji Britanija ir JAV pradėjo 1944 m. Vokiečiams antrasis frontas buvo netikėtas. Vokietijos sutriuškinimas. Pačioje 1945 m. Krymo ir Potsdamo konferencijos. 1945 m. vasario pradžioje, Kryme, antrą kartą susitiko SSRS, JAV ir Didžiosios Britanijos vadovai. Jaltos (krymo) konferencija. Čerčilis (Didž. Jatloje buvo nutarta. Niurnbergo procesas. Potsdamo Konferencijos sprendimu buvo sudarytas Tarptautinis karinis JAV. Klausimai. Kas yra lendlizas? Antrojo pasaulinio karo metu vykusi JAV karinių tiekimų programa kariaujančioms šalims. Ką įsipareigojo šalys pasirašiusios Jungtinių Tautų deklaraciją? Įsipareigojo besąlygiškai tęsti. Suderinti ginkluotųjų pajėgų veiksmus ir pasaulio tvarkymą po pergalės. Kas yra Antrasis frontas? Didžiosios Britanijos ir JAV karinių pajėgų operacijos Antrajame pasauliniame kare pavadinimas. Kaip buvo pradėtas JAV ir Didžiosios Britanijos plataus mąsto puolims? 1944 m. birželio 6 d. jų kariuomenė, vadovaujama amerikiečių generolo D. Ką reiškė Antrojo fronto sukūrimas? Antrojo fronto sukūrimas reiškė, kad Vokietijos pralaimėjimas yra neišvengiamas. Kokių susitarimų buvo pasiekta Krymo ir Potsdamo konferencijose? Jie dar kartą pareiškė tvirtą apsisprendimą sunaikinti nacizmą. Kodėl 1944 m. liepos mėnesį buvo surengtas sąmokslas prieš Hitlerį? Nedidelė karininkų grupė tokiu būdu tikėjosi išgelbėti Vokietiją.

1943 m. lapkričio 28 d. (gruodžio 1 d.) Teherane susitiko Stalinas, Čerčilis ir Ruzveltas, suderinti ginkluotųjų pajėgų veiksmus ir pasaulio tvarkymą po pergalės. Buvo nuspręsta pradėti antrojo fronto karo veiksmus Vakarų Europoje 1944 m. gegužės mėnesį. Nors, Čerčilis ir Ruzveltas žinojo, kad Stalinas yra diktatorius, tai nekliudė jiems glaudžiai bendradarbiauti su SSRS, jiems reikėjo tokio galingo sąjungininko, kurio nebuvo galima erzinti.

Vokiečiams antrasis frontas buvo netikėtas. Vokietijos pajėgos Prancūzijoje buvo palyginti negausios. Pranašumas ore pasirodė dar didesnis, negu sausumoje. ( Vokiečių lėktuvai – 500 skrydžių, anglosaksų - 14674). Rugpjūčio 25 d. Buvo išvaduotas Paryžius, spalio pabaigoje buvo pasiekta Vokietijos siena. Antrojo fronto sukūrimas reiškė, kad Vokietijos pralaimėjimas yra neišvengiamas. 1944 m. liepos 20 d. – Hitlerio nuvertimo planas.

Ką įsipareigojo šalys pasirašiusios Jungtinių Tautų deklaraciją?

Kaip buvo pradėtas JAV ir Didžiosios Britanijos plataus mąsto puolims?

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 136 KB
  • 2015 m.
  • 24 puslapiai (919 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Vokietijos ir jos sąjungininkų pralaimėjimas Europoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Vokietijos ir jos sąjungininkų pralaimėjimas Europoje. (2015 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokietijos-ir-jos-sajungininku-pralaimejimas-europoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:33
×