Vokietijos švietimo sistema referatas


Darbo tikslas, uždaviniai. Šalies apibūdinimas. Švietimo sistema ir jos raida. Šiuolaikinė švietimo sistema. Aukštojo mokslo sistema. Pedagogų rengimas. Vokietijos švietimo finansavimas. Išvados. Naudota literatūra.

NAUJŲ MOKYKLŲ TIKSLAS- ugdyti sąmoningą, kūrybiškai veiklų ir socialiai jautrų žmogų.

VDR ugdymo tikslai ir pati švietimo sistema buvo politizuoti, akcentuojamas auklėjamasis darbas. Kaip ir visose sovietinio režimo šalyse, labiausiai rūpintasi ideologiniu auklėjimu. Funkcionavo labai paprasta visai neįvairi švietimo sistema:

Nuo 6 metų vaikai pradėdavo mokytis. Pirmoji mokykla buvo privalomoji dešimtmetė mokykla ir ji buvo skirstoma į tris pakopas: pradinė (1-3klasės), vidurinioji (4-6 klasės), aukštesnioji (7-10 klasės). Egzaminai vykdavo 10-toje klasėje. Baigusieji dešimtmetę mokyklą gaudavo pažymėjimą.

Išplėstinėse mokyklose mokydavosi maža dalis, kurie buvo baigę dešimtmetę mokyklą. Daugiau kaip 30% baigusiųjų 10-metę mokyklą eidavo mokytis į profesinio rengimo mokyklas.

Beto, vaikai, paaugliai ir suaugusieji, turintys fizinių ar psichinių sutrikimų, buvo mokomi specialiose mokyklose.

Vaikai iki 6 metų dažniausiai buvo mokomi namuose, nes vaikų darželiai buvo mokami ir juos dažniausiai išlaikė įvairios bendruomenės, bažnyčia.

Šiuolaikinė švietimo sistema yra grindžiama buvusiąja VFR sistema. Vaikai mokyklą pradeda lankyti sulaukę 6 metų. Vidurinis išsilavinimas įgijamas tuomet, kai yra mokomasi 12-13 metų (taip pat kaip ir Lietuvoje). Vidurinę mokyklą sudaro trys pakopos: pradinė mokykla, vidurinė ir aukštesnioji, arba dvejų trejų metų spacialiosios mokyklos, kurios teikia bendrą išsilavinimą. Pirmos klasės tvarkaraštyje nėra nurodomi dalykai, kokių vaikas mokysis, nes dėmesys į disciplinas nėra labai sutelktas, tvarkaraštyje yra parašytas tik valandų skaičius. Antroje klasėje mokiniai mokosi 6 dalykus. Penktoje klasėje mokomasi užsienio kalbos. Kai kuriose mokyklose, kai kurių dalykų yra mokomasi susitiprintai (pvz.muzikos, kūno kultūros ir kt.). Po 6 metų mokiniai mokosi keturių tipų mokyklose:

Gimnazijoje-tačiau joje gali mokytis ne bet kas, o turintys aukštus pažymių vidurkius bei gerai užbaigę mokslo metus pavyzdingi moksleiviai. 11klasėje vyksta disciplinų pasirinkimas. Mokiniai turi vadovus, su kuriais gali pasitarti.

Mokytojų rengimo programą sudaro trys dalys:

VFR laiku buvo sukurta kur kas geresnė švietimo sistema, mokyklų bazė, mokiniai buvo geriau parengiami ir buvo geriau dėstomos visos disciplinos.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1995 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elona
  • Vokietijos švietimo sistema referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vokietijos švietimo sistema referatas. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokietijos-svietimo-sistema-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 11:56
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo