Vokietijos tradicinės vestuvės


Įvadas. Papročiai prieš vestuves. Vestuvės. Vestuvių ceremonija bažnyčioje. Vestuvių šventimas. Tradicijos nesusituokusiems. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kiekviena pasaulio šalis turi savo vestuvines tradicijas, Vokietija yra ne išimtis. Šios tradicijos vestuves padaro svarbesnes ir malonesnes, linksmesnes. Vokiečių vestuvių tradicijos yra senesnės nei Krikščionybė. Jie turi begalę papročių ir kaip kiekvienoje šalyje stengiamasi jų laikytis prieš ir per vestuves, nors šiomis dienomis į jas mažiau kreipiama, bet vis dėl jos užima labai svarbią vietą vestuvių ceremonijoje.

Tikslas: apžvelgti, paanalizuoti Vokietijoje esančius vestuvių papročius, tradicijas.

sužinoti kuo daugiau apie tradicines vokiečių vestuves išsiaiškinti, kur daugiausia galima rasti informacijos apie vokiečių vestuvės ar knygose, moksliniuose straipsniuose, ar internete.

aptarti vokiečių tiek seniausias, tiek naujesnes vestuvių tradicijas remiantis internete rastais šaltiniais.

Metodai: rašant referatą naudojausi internete esančiais šaltiniais, įvairiais straipsniais tiek lietuvių, anglų bei vokiečių kalbomis. Žinoma, teko atsirinkti medžiagą, kuri yra tinkama naudoti, o kuri yra bevertė.

Kai kurie vokiečių vestuvių papročiai jau prasideda vos gimus dukrai. Vokiečiai turi labai seną tradiciją – kai gimsta mergaitė, tėvai turi pasodinti keletą medžių jos garbei. Kai jau mergina susižadi, tuomet tie medžiai yra nukertami, kad būtų sumokama už jos kraitį (šis paprotys nebėra toks paplitęs modernioje visuomenėje). Kitas paprotys – dar būnant jaunai, taupo pinigus (centus). Už šiuos pinigus ji vėliau nusiperka vestuvių batelius. Šios tradicijos reikšmė ta, kad yra užtikrinama, jog vedybinis gyvenimas prasidės nuo „tinkamos kojos“. Ši tradicija išnyko kartu su vokiškomis monetomis (pfening), bet ir dar dabar sakoma, kad ir euro centai atneša laimę, o sumokant už batelius smulkiomis monetomis simbolizuoja nuotakos taupumą. Žinoma, tai labai erzina bankus, nes jie turi nukalti daug monetų, o pardavėjus erzina, kad jie turi visas tas monetas suskaičiuoti.

Visą sužadėtuvių periodą pora nešioja auksinius žiedus ant kairės rankos, po vestuvių jie juos jau nešioja ant dešinės rankos.

Dar viena labai įdomus senas Bravarijos paprotys – Hochzeitslader. Užuot siunčiant paštu pakvietimus Hochzeitslader siunčia kiekvienam asmeniškai, kviečiant į vestuves. Jis būna apsirengęs labai puošniais rūbais puoštais kaspinais ir gėlėmis. Eina nuo durų prie durų sakant eiliuotą pakvietimą visiems iš svečių sąrašo. Jei pakviestasis priima pakvietimą, tai jis turi pridėti vieną iš kaspinų nuo Hochzeitslader ant jo kepurės. Tada jie turi jį pakviesti į savo namus ir pavaišinti gėrimais. Jei svečių sąrašas yra ilgas, šis ritualas užsitęsia iki kelių dienų.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2052 žodžiai)
  • Ingrida
  • Vokietijos tradicinės vestuvės
    10 - 2 balsai (-ų)
Vokietijos tradicinės vestuvės. (2016 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokietijos-tradicines-vestuves.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:01
×