Vokietijos transporto infrastruktūra


Įvadas. Trumpai apie vokietiją. Eksportas ir importas. Sausumos transportas. Keliai. Geležinkeliai. Oro transportas. Oro uostai. Vokietijos oro linijų bendrovės. Vandens transportas. Kylis – vartai į Baltijos jūrą. Brėmerhafo jūrų uostas. Viešasis transportas. Autobusai. Tramvajai. Metro. Priemiestiniai geležinkeliai. Bilietų kainos Berlyne. Paveikslėlių sąrašas. Literatūra.

Vokietija yra didžiausia Europos šalis pagal gyventojų skaičių. Vokietijos ekonomika taip pat yra didžiausia Europoje. Kaip tankiai apgyvendinta valstybė su stipria ekonomika, Vokietija turi tankią ir modernią transporto infrastruktūrą.

Šio referato tikslas – aprašyti Vokietijos transporto infrastruktūrą bei išnagrinėti jos komponentus.

Vokietija – viena didžiausių ir ekonomiškai stipriausių Europos valstybių, turinti puikiai išvystytą transporto bei ryšių infrastruktūrą. Tankus ir efektyvus greitkelių, geležinkelių ir vandenų kelių tinklas jungia šalį su svarbiausiais pasaulio komercijos, kultūros bei turizmo centrais.

Vokietija yra trečia didžiausia eksportuotoja ir importuotoja pasaulyje ir sudaro daugiau nei pusę visos Europos Sąjungos tarptautinės prekybos. Nuo 1995 metų Vokietija yra Pasaulio Prekybos Organizacijos (angl. World Trade Organisation) narė.

Didžiąją dalį Vokietijos eksporto sudaro pramonės šakų prekės ir paslaugos. Šalies mechaninės inžinerijos produktai, transporto priemonės bei chemijos pramonės medžiagos yra labai vertinami tarptautinėje rinkoje. Maždaug vienas euras iš keturių Vokietijoje yra gaunamas už eksportą, ir maždaug kas penktas darbas tiesiogiai priklauso nuo užsienio prekybos.

Daugiausiai eksportuojamos prekės iš Vokietijos yra transporto priemonės, cheminės medžiagos, elektros įranga, vaistų pramonės medžiagos, transporto technika, tekstilė, guma ir plastiko gaminiai.

Šalis daugiausiai importuoja technikos prekes, duomenų apdorojimo įrenginius, transporto priemones, įvairius chemikalus, naftą ir dujas, maisto bei žemės ūkio produktus.

Vokietija iš viso turi 650 000 kilometrus nutiestų kelių. Autostradose greičio apribojimų beveik nėra, išskyrus pavojingus arba perpildytus ruožus, taip pat ten, kur eismo triukšmas ir tarša gali sukelti tam tikrų problemų. Vokietijoje nacionaliniai keliai yra vadinami Bundesstraßen (liet. federaliniai keliai) ir žymimi raide B. Kiti pagrindiniai keliai vadinami Landesstraßen (liet. kaimo keliai), žymimi S, L arba St raidėmis, ir Kreisstraßen (liet. rajono keliai), žymimi raide K, pastarieji nutiesti tarp miestų ir apylinkių. [2]

Vokietija garsėja savo autobanais, t. y. valstybės valdomais greitkeliais.

Šalies autobanų tinklo bendras ilgis yra 12 845 kilometrai, ir tai yra tankiausia ir ilgiausia greitkelių sistema visame pasaulyje. Greitkeliais vadinami keliai, kurie yra kontroliuojami valstybės, turi ne mažiau dvi eismo juostas į vienas pusę. Greitkeliai žymimi mėlyna spalva, turi savo numeravimo sistemą ir yra pavadinti didžiąja A raide, nuo žodžio Autobahn (liet. greitkelis). Pagrindinis Vokietijos greitkelis turi vienaženklį skaičių, trumpesni regioniniai greitkeliai žymimi dviženkliu, o dar trumpesni – triženkliu skaičiumi, kurio pirmas skaitmuo priklauso nuo regiono.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 1553 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2079 žodžiai)
  • Sarune
  • Vokietijos transporto infrastruktūra
    10 - 10 balsai (-ų)
Vokietijos transporto infrastruktūra. (2015 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokietijos-transporto-infrastruktura.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:13
×