Vokietijos žiniasklaida


Vokietijos žiniasklaidos profilis. Įvadas. Tradicinė žiniasklaida. Spausdintinė žiniasklaida. Radijas. Televizija. Kinas. Telekomunikacijos. Naujosios medijos. Internetas. Skaitmeninė žiniasklaida. Žiniasklaidos organizacijos, reguliavimas. Išvados.

Tačiau pažvelgus gerokai atgal galima apžvelgti Vokietijos žiniasklaidos istoriją, prasidėjusią prieš maždaug 400m. , kuomet buvo pradėti leisti pirmieji laikraščiai. Nacistinės Vokietijos laikotarpiu žiniasklaida buvo tapusi diktatūros įrankiu. 1945m. Vokietijos žiniasklaida sustiprėjo ir pradėjo veiklą iš naujo.

Iki 1990m. Vokietija buvo padalinta į VDR ir VFR. Žiniasklaidos sistema buvusioje VDR buvo labai centralizuota ir buvo kontroliuojama komunistų partijos. Vėliau suvienijus abejas Vokietijas žiniasklaidos sistemos centralizuotumas ir komunistų partijos kontrolė dingo, tačiau naudojami žiniasklaidos modeliai vis dar skiriasi tarp Rytų ir Vakarų pusių. Dabar pagrindiniai spaudos centrai yra „senuosiuose“ vakaruose, laikraščių leidyba yra kontroliuojama Vakarų pusėje.

Tradicinis visuomeninis transliuotojas yra įsteigtas kaip nepriklausoma ir ne komercinė organizacija, finansuojama visų pirma už mokesčių licencijas. Viešųjų paslaugų transliavimo organizacijos (Anstalt) sistema Vokietijoje kažkiek panaši į BBC sistemą. Tipinis Anstalt modelis leidžia kiekvienai žemei turėti savo viešąjį informacijos sektorių su radijo ir televizijos sritimis. Dėl decentralizuoto informavimo pobūdžio, šalyje yra daug žiniasklaidos centrų, pvz. Hamburgas (NDR), Kelnas (WDR), Miunchenas (BR), Berlynas-Potsdamas (RBB).

Organizacinė ir teisinė informacijos transliavimo korporacijos struktūra yra apibrėžiama žemių įstatymuose atskirai, tačiau jeigu visuomenės informavime dalyvauja daugiau nei viena organizacija, galioja susitarimai tarp kelių arba tarp visų Vokietijos žemių. Pagrindinė sutartis (Rundfunkstaatsvertrag) tarp visų žemių apibrėžia bendrą informacijos transliavimo situaciją tiek viešajame, tiek komerciniame sektoriuose.

Kitų šalių kontekste Vokietijos spauda pasižymi didele laikraščių pavadinimų gausa. Tarp leidžiamų „nepriklausomų“ redakcinių leidinių dienraščių yra apie 300 ir apie 30 savaitraščių. Jei būtų įskaitomi ir visi kiti skirtingi vietos leidiniai, skirtingų pavadinimų laikraščių būtų 1512. Per dieną laikraščių skaitymui vidutiniškai skiriama 30min. 1990m. pradžioje laikraščių leidybos skaičius ir platinimas pradėjo ženkliai mažėti. 2008m. dienraščių skaičius sumažėjo nuo 79,1 iki 72,4 procentų.

  • Microsoft Word 179 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1599 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žydrūnė
  • Vokietijos žiniasklaida
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vokietijos žiniasklaida. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vokietijos-ziniasklaida.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:40
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo