V.Šekspyras 12 Sonetas


Viljamas šekspyras sonetai. Šekspyro sonetai. Sekspyro sonetu analize. V. šekspyras sonetai. Šekspyras sonetai. V.sekspyras sonetai. Šekspyro soneto analizė. Viljamo sekspyro sonetai analize. V. šekspyro sonetai. Sekspyro sonetai apie laika.

“Sonetai”-tai V.Šekspyro dvasinio gyvenimo momentai. Į tradicinę soneto formą (trys ketureiliai ir dvieilis) poetas įdėjo gyvą aistringų pergyvenimų ir apmąstymų turinį. Vyraujantis soneto (12) motyvas - žmogaus ir laiko sąntykis.Jau pirmasis soneto sakinys žymi laiką: “Kai laikrodis man skelbia”. Tai sąsaja su kontekstu - kitais eilėraščiais. Kalbėjimas, balsas - svarbūs prasminiai vienetai, teigiantys lyrinio subjekto esamąjį laiką, liudijantys savo egzis tencijos suvokimą. Jį akcentuoja dienos - nakties kaita, plaukų šarma, jaunystė, išnykstanti rūkuos..

sonetai -tai v. Šekspyro dvasinio gyvenimo momentai.

Vyraujantis soneto (12) motyvas - žmogaus ir laiko sąntykis. Jau pirmasis soneto sakinys žymi laiką: kai laikrodis man skelbia . Išrįškėja mąsli , persmelkta liūdesio nuotaika. Juntama įtampa tarp amžinybės ir laikinumo. Gamtos būtis susilieja su žmogaus egzistencija: kai juodus plaukus nuberia šerkšna/ ir bąla žavesys žibutės žiedo . Taigi beširdis laikas pažeidžia viską. Įvardijami materialaus pasaulio ženklai : tuopos, kaimenė, kviečiaii. Tačiau tai tik fonas. ˇmogaus pašnekovu tampa atskilusi vidinio aš dalis - aš mąstau . Dvasiniai apmąstymai gilėja: antrojo posmo meninis vaizdas konkretus ( krinta lapai , svyra barzdos kertamų kviečių ). Jis metaforiškai pagrindžia tai, ką lemia laiko tekmė - ir vasarą jau laidoja rugsėjis .

Trečiojoje strofoje vidiniai apmąstymai pasiekia kulminaciją: nėra paguodos. Lyrinis aš jaučiasi atsidūręs prieš neįveikiamą kliūtį - laiką: apie jaunystę tavo aš mąstau / ir apie tai, kad ji pranyks kaip rūkas. taigi žmogus bejėgis prieš visatos (mus supančio kosmoso) dėsnius. Kosminės amžinybės akivaizdoje žmogus junta ir suvokia savo būties laikinumą, ir tai sukelia liūdesį - lemta neilgai žydėti tau .

Ir vis tik soneto liūdesys teigia gyvenimą: lai tavo grožis vainikuose atgyja, / atremdamas likimo kalaviją! (graži antitezė: gyvybės tąsa, jos laikas neįveiks). Nuotaika staiga kinta (retorinis šaukiamasis sakinys): laikas tarsi sulėtėja, išnyksta, o žmogus turi suklusti. Taigi sielą nušviečia viltis.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (354 žodžiai)
  • Gimnazija
  • V.Šekspyras 12 Sonetas
    10 - 1 balsai (-ų)
V.Šekspyras 12 Sonetas. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/vsekspyras-12-sonetas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 00:29
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo