V.Šekspyras biografija, kūryba


Sekspyras skaidres. Viljamas šekspyras skaidres. Viljamas šekspyras biografija. Skaidrės apie šekspyrą. Šekspyro biografija. Viljamo sekspyro biografija. Šekspyro teatras skaidrės. V.šekspyras. skaidrės. Skaidrės apie viljamą šekspyrą. V.šekspyras skaidrės.

Šekspyro kūrybos laikotarpiai. „romeo ir džiuljeta“. Dramos siužetas ir pagrindinis konfliktas. Tragedijos lyrizmas ir charakterių poetiškumas. Aš nepabijosiu jokio siaubo ir drąsiai padarysiu visa. „hamletas". Tragedijos šaltiniai ir konfliktas. Hamleto tragizmas. Būti ar nebūti. Hamletas ir ofelija. Piktadarystės ir niekšingumo pasaulis. Dramatinių priemonių įvairumas „hamlete. ". Pagrindiniai šekspyro dramaturgijos bruožai.

Šekspyro, kaip ir servanteso, kūryba priklauso humanizmo krizės laikotarpiui. Jis gyveno tuo metu, kai anglijoje jau sparčiai vystėsi kapitalistiniai santykiai, žymiai pakeitę miesto ir kaimo vaizdą. Todėl šekspyras labiau negu kiti humanistai pajuto tą blogį, kuris reiškėsi naujoje visuomenėje, pagrįstoje kapitalistine nuosavybe ir pelno troškimu. Būdamas dviejų epochų susidūrimo liudininku, jis ne tik pasmerkė feodalinio pasaulio blogybes, bet matė ir naujai besivystančios visuomenės antihumaniškumą.

Apie šekspyro gyvenimą yra išlikę labai maža žinių. Jis gimė nedideliame anglijos miestelyje stretforde prie evono upės 1564 m. Manoma, kad jis ten lankė gramatikos mokyklą , bet aukštesnio išsimokslinimo nebuvo įgijęs. Apie 1587 m. Šekspyras atvyko į londoną ir pradėjo dirbti teatre. Pasakojama, kad pradžioje jis prižiūrėdavęs į teatrą atvykusių džentelmenų arklius, bet netrukus pradėjęs reikštis kaip dramų kūrėjas ir artistas. Paskutiniaisiais xvi a. Metais išgarsėjo jau kaip žymus dramaturgas.

Išgyvenęs londone daugiau kaip dvidešimt metų, šekspyras apie 1612 m. Grįžo į gimtąjį stretfordą ir čia praleido paskutiniuosius gyvenimo metus. Šiuo metu jis nebesukūrė naujų kūrinių. Mirė dramaturgas 1616 m.

šekspyro kūrybos laikotarpiai. Maždaug per dvidešimtį kūrybinio darbo metų šekspyras sukūrė 37 dramos kūrinius ir apie pusantro šimto sonetų. Jo kūrybinė veikla paprastai skirstoma į tris laikotarpius.

Pirmuoju kūrybos laikotarpiu (1590—1600) šekspyras parašė geriausias komedijas ir dramines kronikas. Iš komedijų labiausiai žinomos tokios, kaip užsispyrėlės sutramdymas , du veroniečiai , vasarvidžio nakties sapnas , vindzoro šmaikštuolės , daug triukšmo dėl nieko , dvyliktoji naktis , kaip jums patinka .

Pirmajam šekspyro kūrybos laikotarpiui būdingas optimizmas, tikėjimas žmogaus kilnumu, gėrio pergale. Tai ypač atsispindi to laikotarpio šekspyro komedijose — jos kupinos gyvenimo džiaugsmo, tikėjimo, kad žmogus gali įveikti kliūtis ir pasiekti laimę. Šekspyro komedijų teigiamieji herojai — tikri renesanso epochos žmonės. Tai drąsios, energingos, veiklios asmenybės, kovojančios dėl savo laimės, niekinančios feodalinės visuomenės prietarus.

Jau komedijose šekspyras pasirodė kaip puikus įdomių ir įvairiapusiškų charakterių kūrėjas. Čia ir sąmojingi, linksmi, atkaklūs ir energingi beatričė ir benediktas ( daug triukšmo dėl nieko ), kurie komedijos eigoje iš priešininkų pasidaro ne tik geriausi draugai, bet ir karštai pamilsta vienas kitą.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (3863 žodžiai)
  • Mokykla
  • Monika
  • V.Šekspyras biografija, kūryba
    10 - 3 balsai (-ų)
V.Šekspyras biografija, kūryba. (2011 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/vsekspyras-biografija-kuryba.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 05:43
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!