VŠĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ praktikos ataskaita


Įvadas. ŠRATC veikla, struktūra. ŠRATC komunikacijos tikslines auditorijas. ŠRATC taikomas komunikacijos priemones. ŠRATC pranešimą spaudai. Integruotos komunikacijos planą. Viešųjų ryšių akcija. Všį „šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ sistemos pristatymas. Spaudos konferencijos planas.


Praktikos objektas- VŠĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ informacijos sklaida, įvaizdis.

Praktikos tikslas- išanalizuoti įmonės veikla, įvaizdį, informacijos sklaida.

Aprašyti komunikacijos veiklas ŠRATC padalinio funkcijas.

Išnagrinėti ir aprašyti ŠRATC taikomas komunikacijos priemones.

Parengti ŠRATC aktualia informacija, pranešimą spaudai.

Suplanuoti ir įgyvendinti viešųjų ryšių akcija ir parengti visuomenės informavimo programą.

Tikslinė auditorija – tai visuomenės dalis, kurią veikia įgyvendinamos veiklos rezultatai. Kadangi visi atliekų turėtojai – ir gyventojai ir ūkio subjektai (įmonės, įstaigos ir organizacijos) yra susiję su komunalinių atliekų tvarkymo sistemos įgyvendinimu, visi jie yra priskiriami tikslinei auditorijai.

Programos įgyvendinimo priemonės yra nukreiptos į šias tikslinės auditorijos grupes:

Šiaulių regiono gyventojus (Šiaulių miesto, Šiaulių, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonų). Ši tikslinė grupė yra pagrindinė, kurią veikia įgyvendinamos atliekų tvarkymo sistemos rezultatai. Visuomenės informavimo ir švietimo programos įgyvendinimo naudą visų pirma turi pajusti gyventojai – laiku ir greitai gauti aktualiausią informaciją apie atliekų tvarkymą, pajusti sukurtos infrastruktūros privalumus;

. Įvertinant, kad Programos tikslinė auditorija – Šiaulių regiono visuomenės nariai, Programoje taikomos regionui paveikiausios visuomenės informavimo ir švietimo priemonės.

Savivaldybių ir VšĮ “Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro” interneto svetainės

Bendradarbiaujant su savivaldybėmis ir kitomis suinteresuotomis tikslinėmis grupėmis organizuojami aplinkosauginiai projektai, atliekų rūšiavimo ir kitokios akcijos, idėjų konkursai, kurie ypač aktualūs švietimo įstaigų nariams (ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose, gimnazijose, universitetuose) ir suinteresuotoms grupėms. Parengiama ir dalinama mokomoji-informacinė medžiaga.

Taip pat aktualus aktyvus dalyvavimas savivaldos organizuojamuose renginiuose, akcijose.

Diskusijų, iniciatyvinių susitikimų ir seminarų tikslas – įvairių visuomenės grupių nuomonių išklausymas, svarstymas bei pasiūlymų nagrinėjimas, mokymas.

2015 m. ypač aktualu organizuoti tikslinius susitikimus su bendrijomis, apmokyti naudotis suteikiamomis atliekų rūšiavimo priemonėmis.

Šiaulių regiono gyventojams informuoti turėtų būti išleidžiamos informacinės brošiūros, plakatai ar lankstinukai apie regiono atliekų tvarkymo sistemą kaip visumą, atliekų rūšiavimą. Šie informaciniai spaudiniai galėtų būti platinami ar viešinami per renginius, platinami sodų, garažų daugiabučių bendrijose, ugdymo įstaigose.

Komunikacijos teorijoje reklama apibrėžiama kaip tikslinė informacijos perdavimo priemonė, siekiant paveikti, įtikinti vartotoją ar tikslinę auditoriją. Pagrindinės reklamos funkcijos – informuoti, skatinti, priminti, formuoti nuomonę, požiūrį. Vadovaujantis šiomis reklamos funkcijomis, tikslinga 2015 Programoje numatyti reklamos naudojimo galimybes ir perspektyvas.

Šiaulių miesto savivaldybė balandžio 11-23 dienas yra paskelbusi Šiaulių miesto švaros dienomis. Atsišaukdamas į savivaldybės kvietimą apsišvarinti Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras balandžio 11-23 d. biudžetinių įstaigų ir gyventojų aplinkos tvarkymo atliekas (išrūšiuotas: žolę, lapus, šakas, plastiko butelius, plėvelę ir pan.), pateikus Šiaulių miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus išduotą atliekų deklaraciją, prie Kairių sąvartyno esančiose Žaliųjų atliekų kompostavimo bei Rūšiuotų atliekų priėmimo aikštelėse priima nemokamai.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (2759 žodžiai)
  • Kolegija
  • Modesta
  • VŠĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ praktikos ataskaita
    10 - 6 balsai (-ų)
VŠĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ praktikos ataskaita. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vsi-siauliu-regiono-atlieku-tvarkymo-centras-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 22:05
×