Vt Mačernio laiškų analizė (meilės tematika)


Meilės tema Vytauto Mačernio laiškuose. Savarankiškas darbas.


Nors ne daug laiko jam buvo skirta vaikščioti žeme, tas laikas nepraėjo veltui, jis visados skubėjo mokytis, dirbti, kurti...

Iki šiol Vt. Mačernis man buvo tik vienas iš daugelio lietuvių poetų. Man patiko jo sukurtos „Vizijos“ ir tiek. Dabar galiu drąsiai teigti, kad kaip asmenybė, Vt. Mačernis man nebuvo atsiskleidęs, o gal tiesiog aš nesistengiau jo pažinti. Tačiau šio kūrėjo laiškai atvėrė akis, jis nėra toks, kokiu jį laikiau (paslaptingas kūrėjas, bandantis gilintis į save, į pasaulio pažinimą), jis yra gana žemiškas žmogus, jautri, pažeidžiama siela, trokštanti suprasti gyvenimą, žmogų, o svarbiausia, trokštanti meilės ir supratimo.

Vt. Mačernio laiškai – tai jo sielos dalelė, į kurią mums leista pažvelgti, kurią leista patyrinėti. Norėčiau aptarti meilės temą Vt. Mačernio laiškuose.

Knygoje „Po ūkanotu nežinios dangum“ pateikti 57 poeto laiškai, rašyti jam artimiems žmonėms: Pauliui Dreviniui, Danguolei Jackevičiūtei, Bronei Vildžiūnaitei. Kaip matome, iš trijų adresatų dvi yra moterys, kurios suvaidino kūrėjo gyvenime didelį vaidmenį.

Visai kitokie, sakyčiau labiau prinokę, subrendę jausmai išreiškiami laiškuose Bronei Vildžiūnaitei (Bronė susipažino su Vt. Mačerniu 1939 m. rudenį Kaune. Artimai bendravo su poetu 1940-1943 m.), kurių minėtoje knygoje pateikta net 37.

Danguolė Vt. Mačerniui buvo daugiau idealizavimo objektas, kažkas dangiško (kaip įdomiai skamba dangiška Danguolė), kažkas tokio, kuriuo reikia grožėtis ir tiek. Bronė gi yra labiau panaši į žemišką, gyvenimo draugę, žmogų, su kuriuo Vt. Mačernis trokšta būti, žmogų, kuris verčia kentėti, ir per tą kančią kurti.

Vt. Mačernis ne kartą pabrėždavo, kad jam meilė ir kančia yra neatsiejami dalykai. kad būtent „kančios valandos padaro meilę vertingą“.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2111 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vera
  • Vt Mačernio laiškų analizė (meilės tematika)
    10 - 3 balsai (-ų)
Vt Mačernio laiškų analizė (meilės tematika). (2017 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vt-macernio-laisku-analize-meiles-tematika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:32
×