Vulkanizmas ir vulkaninės reljefo formos


Vulkanizmas ir vulkanines reljefo formos. Ugnikalniai klasifikuojami pagal šiuos parametrus. Tektoninės ir vulkaninės okeanų, baseinų formos. Egzogeninės žemės reljefą formuojančios jėgos. Jūrų ir vandenynų dugną formuojančios egzogeninės jėgos.

Čia veikia dvi jėgų grupės: 1. Paviršiaus modeliavimas veikiant judančiam vandeniui. 2 gravitaciniai procesai vykstantys priedugnyje. Jūrų ir vandenynų dugną veikia judantis vanduo. Svarbiausia veiksnys jūrų srovės. Jūrų sroves formuoja vėjas, jo veikimas yra iki 150m gylio, todėl bangavimas dugno reljefą veikia palyginti negiliuose baseinuose. Svarbus jūros dugne veikiantis veiksnys yra – gravitacinis procesas. Jūros vanduo praskiedžia iš kontinentų suneštas nuogulas, sumažina jų sukibimą, taip atsiranda nuošliaužos. Jūros vanduo ir gravitaciniai procesai perklosto baseino dugną, todėl vandenynų duburiuose ir abisalinėse lygumuose vyksta sedimentacija. Nuobulos kaupiasi ir nusėda.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (559 žodžiai)
  • Džastina
  • Vulkanizmas ir vulkaninės reljefo formos
    10 - 2 balsai (-ų)
Vulkanizmas ir vulkaninės reljefo formos. (2014 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/vulkanizmas-ir-vulkanines-reljefo-formos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:57
×