Vyno cheminė sudėtis


Įvadas. Vynas. Raudono vyno komponentų sudėties ir cheminių savybių analizė. Angliavandeniai. Rūgštys. Mineralinės druskos. Polifenoliai. Kitos medžiagos, suteikiančios vynui skonį. Svarbiausia vyno cheminė sudėtis. Rūgštys. Angliavandeniai. Kokybės vertinimo kriterijai. Moksliniai tyrimai. Raudono vyno poveikis organizmui. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šią temą pasirinkau, nes noriu daugiau suprasti ir išanalizuoti kaip gaminamas vynas, kokia jo cheminė sudėtis, nauda ar žala žmogaus organizmui. Ši tema yra aktuali mūsų dienomis, kadangi šiais laikais retas žmogus nėra susidūręs su alkoholiniais gėrimais, o butelis gero, saldaus, putojančio vyno, turbūt puošia ne vieno šventinį stalą ar akcentuojamas kaip romantikos dalelė. Visi žinome kaip atrodo vynas, žinome jo skonį, tačiau dauguma nežino, ar vynas yra mūsų draugas, ar priešas. Aš nagrinėsiu, kaip reikia tinkamai vartoti vyną, kaip jis gaminamas, iš ko, kuris geresnis, baltas ar raudonas vynas taip pat papasakosiu apie vyno savybes ir sudėtį.

Darbo tikslas - išanalizuoti vyno cheminę sudėtį, savybes, pokyčius, veikiant jį įvairiais faktoriais, jo laikymo metu įvertinant jo vertę.

Stalo vynas - skirtas vartoti su maistu.

Rūšinis vynas - vynas su nurodyta geografine kilme ir vynuogių rūšimi.

Pagal struktūrą angliavandeniai skirstomi į monosacharidus, disacharidus ir polisacharidus.

Atlikus išsamią apžvalgą apie raudonąjį vyną sužinojau, kad jis turi gydomųjų savybių, tačiau piknaudžiaujant galima taip pat ir pakenkti savo sveikatai. Tai alkoholinis gėrimas, o būtent alkoholio per didelis vartojimas gali sukelti vėžį. Ieškodama informacijos apie šį produktą radau daugybę įvairiausių straipsnių internete, žurnaluose, knygose, tai įrodo šios temos aktualumą šiomis dienomis. Būtent raudonas vynas yra populiariausias vynas, ir jo suvartojama daugiausiai. Sudėtyje jis turi reikalingų medžiagų organizmui ir gali būti vartojamas net kaip vaistas, bet kaip ir minėjau, tik saikingais kiekiais.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 343 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (4252 žodžiai)
  • Vaida
  • Vyno cheminė sudėtis
    10 - 3 balsai (-ų)
Vyno cheminė sudėtis. (2015 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyno-chemine-sudetis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 19:53
×