Vyriausybės antiinfliacinė politika


Antiinfliacinė politika ir jos priemonės. Antiinfliacinė politika lietuvoje. Infliacijos tipai ir antiinfliacines politikos analize. Infliacijos mazinimas lietuvoje. Lokaline ir pasauline infliacija. Infliacija gali buti mazinama ir monetarines politikos priemonemis. Vyriausybės antiinfliacinė÷ politika. Infliacija ir antiinfliacine. Antiinfliacin4 politika. Infliacijos kitimas lietuvoje.

Įvadas. Infliacijos apibūdinimas ir jos kiti mažinimo būdai. Antiinfliacinė politika. Bendrosios paklausos mažinimas ir jo padariniai. Antiinfliacinė pasiūlos politika. Konkrečios priemonės mažinti infliacijai. Išvados. Literatūra.

Infliacija yra viena opiausių šiuolaikinių makroekonominių problemų. Ji pasireiškia prekių kainų kilimu bei pinigų nuvertėjimu. Taip pat ji veikia neigiamai ekonomiką ir sukelia daug nepageidaujamų socialinių padarinių.

Infliacija yra pinigų nuvertėjimas, kuris pasireiškia prekių ir paslaugų kainų kilimu. Tai ne bet koks kainų kilimas, tai nėra tam tikrų prekių ar jų grupių kainų didėjimas. Infliacija reiškia, kad kyla bendras visų prekių ir paslaugų lygis. Be to, tai ne vienkartinis kainų pakilimas, o nuolatos besitęsiantis reiškinys, trunkantis gana ilgai. Kai kurių prekių kainos ne ir infliacijos sąlygomis gali išlikti nepakitusios (arba net gali sumažėti).

Infliacija gali būti įvairių rūšių. Ją galima skirtyti įvairiais požiūriais Pagal vietą, pasireiškimo pobūdį, atsiradimo priežastis, mąstą.

Pagal vietą infliacija gali būti lokalinė, pasireiškianti atskirose šalyse ir pasaulinė, apimanti visas šalis arba šalių grupes.

Pagal reiškimosi pobūdį infliacija gali būti atvira (pasireiškia kainų kilimu ir matosi išorėje) ir paslėpta (kainos formaliai gali išlikti nepakitusios arba didėja ne taip sparčiai, kaip esant atvirai infliacijai).

Pagal infliacijos mąstą, arba intensyvumą, išskiriama šliaužiančioji infliacija (kai kainos kyla lėtai, bet pastoviai), šuoliuojančioji infliacija (kai kainos kyla gana staigiai, šuoliškai ir turi tendenciją didėti) ir hiperinfliacija (pasižymi ypač dideliais tempais).

Infliacijos lygis tai bendrojo (vidutinio) kainų lygio santykinis pokytis per tam tikrą laiką. Infliacijos lygį parodo kainų augimo tempai.

Infliacijos problema gali būti sprendžiama įvairiais būdais. Tai priklauso ne tik nuo infliacinių procesų trukmės, intensyvumo, bet ir kitų šalies politinių bei ekonominių sąlygų. Kai kuriais atvejais, dažniausiai esant hiperinfliacijai, gali būti imamasi pinigų reformų. Jų metu labai nuvertėję seni pinigai tam tikru santykiu keičiami naujais. Keitimo tikslas - sumažinti pinigų kiekį apyvartoje, taip pat ir infliacijos lygį. Nauji pinigai gali būti įvedami ir kitais atvejais, pavyzdžiui, susikūrus naujoms valstybėms.

Infliacijai mažinti ir kitoms jos problemoms spręsti dažniausiai pasitelkiama tam tikra valstybės ekonominė politika. Svarbiausias jos tikslas - mažinti infliaciją, veikiant ją sukeliančias priežastis, stengiantis jas pašalinti. Be to, ji turi padėti švelninti ir neigia. Antiinfliacinė politika (fiskalinės ir monetarinės politikos priemonių visuma, naudojama infliacijai sumažinti).

  • Microsoft Word 91 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2566 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gitana
  • Vyriausybės antiinfliacinė politika
    10 - 1 balsai (-ų)
Vyriausybės antiinfliacinė politika. (2011 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyriausybes-antiinfliacine-politika.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 05:29
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo