Vyriausybės skolinimasis ir finansų rinkos


Įvadas. Teorinė dalis. Skolinimasis. Valstybės skolinimasis. Vertybinių popieriai ir jų skirtymas. Finansinės rinkos. Praktinė dalis. Lietuvos biudžetas. Lietuvos Respublikos skola. Lietuvos kreditų reitingo raida. Lietuvos valstybės vertybinių popierių aukcionai. Nuo 2009 iki 2014 m. paimtos ir grąžintos paskolos. Naujausi duomenis apie Vertybinių popierius popierius ir paskolas. Šiuo metu Lietuvos vyriausybė yra pasiemusi paskolas iš tarptautinių institucijų. Lietuvos finansinės rinkos. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Skolinimasis tapo labai svarbia ekonomine priemone. Pagal „Central Intelligence agency“ pateiktus duomenis, šiais laikais praktiškai nėra valstybės, kuri netūrėtų skolos. Tai yra didelė pagalba šalims norinčioms įgyvendinti savo planus ir projektus.

Visais laikais svarbiausias šalyje pajamų šaltinis buvo mokesčiai, tačiau antras pagal svarbumą pajamų šaltisnis išlieka skolos. Labai svarbu paminėti, kad kartais taip nutinka, jog šalis nėra pajėgi surinkti mokesčių, pavyzdžiui, nukentėjus nuo stichinių nelaimių ar karo metu, tuomet suteikiama greita paskola tampa pagrindiniu šalies pajamų šaltiniu.

Šiame darbe pabandysiu išanalizuoti skolinimosi sampratą. Taip pat aptarsiu ir dabartinę Lietuvos skolos situaciją ir kitus rodiklius nuo 2009 metų.

Vienas pagrindinių klausimų mano darbe - Ar Lietuva yra pajėgi padengti savo esamas skolas.

Bandydama išsiaiškinti apie Lietuvos situaciją atsižvelgsiu į:

Norint gerai subalansuoti šalies ekonomiką reikia atsižvelgti į daugelį faktorių. Jeigu šalyje yra gausu gamtinių išteklių protingai juos išnaudoti, jeigu reikia eksportuoti. Jeigu šalyje palankus klimatas auginti grūdus, juos reikia auginti. Kiekviena šalis pasirenka daryti tai kas jai paranku ir taip uždirba pinigus. Tačiau kartais, valstybės pajamų neužtenka:

Įsiskolinimas – vienas dažniausiai vartojamas faktorius šalių ekonomikoje, kadangi pagal centrinę žvalgybos agentūrą, beveik nėra pasaulyje valstybės, kuri neturėtų skolų.

Pagal LR skolos įstatymą, skola gali būti:

Vidaus skola - valstybės turtniai įsipareigojimai vidaus rinkai.

Užsienio skola - valstybės turtiniai įsipareigojimai užsienio rinkai.

Užsienio kreditoriai gali būti:

Valstybės skola - tai išleista paskolų suma, kartu su palūkanomis, kurią valstybė privalo atiduoti, per tam tikrą laikotarpį arba nustatytu laiku.

Imant skolas skirtingoms vyriausybėms, joms yra suteikiamos nevienomos sąlygos. Kiekvienai vyriausybei yra sukuriamos skiringos, kuo labiau patikima valstybė, tuo sąlygos jai išduoti skolą yra palankesnės.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 219 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (1787 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Vyriausybės skolinimasis ir finansų rinkos
    10 - 2 balsai (-ų)
Vyriausybės skolinimasis ir finansų rinkos. (2015 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyriausybes-skolinimasis-ir-finansu-rinkos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 16:56
×