Vyriausybės vaidmuo ekonomikoje


Valstybės vaidmuo ekonomikoje. Vyriausybės funkcijos. Mokesciai. valstybes vaidmuo ekonomikoje. Valstybes vaidmuo ekonomikoje skaidres. Valstybes vaidmuo versle. Valstybės vaidmuo ekonomikoje -. Vyriausybes vaidmuo versle. "valstybės vaidmuo ekonomikoje". Mokesčiai valstybes vaidmuo ekonomikoje. Referatas apie vyriausybe.

Įvadas. Rinkos ribotumas ir vyriausybės vaidmuo ekonomikoje. Konkurencinės rinkos problemos. Rinkos mechanizmo ribotumas. Vyriausybės vaidmuo ekonomikoje. Vyriausybės funkcijos. Vyriausybės dalyvavimo ekonomikoje kryptys. Apmokestinimo menas. Apmokestinimo principai. Mokesčių įvairovė. Vyriausybės ekonominės politikos reguliavimas. Konkurencijos politikos poveikis verslui ir pramonei. Išvados. Naudota literatūra.

Diskusijos dėl vyriausybės vaidmens ekonomikoje vyksta jau daugiau kaip du šimtus metų.Ar turi vyriausybė kontroliuoti ekonominius procesus? Kiek pateisinamas valstybės kišimaisi į ekonomika? Šie ir kiti klausimai, susiję su vyriausybės ekonomine veikla, jaudino ir tebejaudina žymiausius pasaulio ekonomistus, politikus bei eilinius visuomenės narius, kurie, balsuodami už kurios nors partijos programą, pritaria daugiau ar mažiau aktyviam valstybės vaidmeniui ekonomikoje.

XX amžius, nagrinėjamos problemos požiūriu, pasizymi tuo, kad daugumos išsivysčiusių valstybių ekonomikoje politikoje atsispindėjo vis didėjanti vyriausybės įtaka. Ši tendencija pasireiškė vyriausybės išaidų bei surenkamų mokesčių apimties didėjimu, nacionalinių pajamų dalies, skirtos socialinėms programoms finansuoti, didėjimu, tap pat aktyvesniu ekonomikos teisiniu reguliavimu ir kontroliavimu.Bet jau aštuntajame dešimtmetyje kai kuriose šalyse kilo nepasitenkinimas tokia politika.Vyriausybės ekonominio vaidmens apribojimo šalinikai teigė, kad didelės valstybės išlaidos – tai ribotų išteklių eikvojimas, išteklių, kurie žymiai afektyviau galėtų būti panaudoti privačiame sektoriuje, kad dideli mokesčiai žlugdo privatu verslą ir kad valstybės kišimosi į ekonomiką apribojimas labiau paskatintų ekonominį augimą.

Taigi diskusija tebevyksta, o tuo tarpu ekonomistai, remdamiesi ekonominių reiškinių analize, ieško naujų argumentų vienai ar kitai pozicijai pagrįsti.Šiame referate nagrinesime problemas, susijusias su vyriausybės vaidmes ekonomikoje pagrindimu bei aiškinimu.

Referato tikslas: Išsiaiškinti rinkos mechanizmo trūkumus, dėl kurių ekonomikoje pastebimi gamybos pakilimai ir nuosmukiai, apie vyriausybės veiklą, ekonomines funkcijas, kurias atlieka vyriausybė, apmokestinimo meną bei apžvelgsime kitas vyriausybės ekonominės veiklos sritis.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (4280 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Vyriausybės vaidmuo ekonomikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Vyriausybės vaidmuo ekonomikoje. (2012 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyriausybes-vaidmuo-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 21 d. 06:11
×